Wszędzie dyskutuje się o kryzysie gospodarczym, ale póki co nie zauważa się go na rynku lokali użytkowych. Szczególnie w warszawie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie biurowe ciągle sprzedają się praktycznie od razu.

biurowiec

Autor: D+H
Źródło: D+H

Gdy chodzi o biura Warszawa ma wiele do zaproponowania. Znajdziemy tu powierzchnię biurową doskonale dostosowaną do naszych potrzeb. Ponadto praktycznie wszyscy deweloperzy oferują dopasowanie przestrzeni do indywidualnych potrzeb kupującego czy wynajmującego. Gdy zdecydujemy się na zakup w trakcie budowy możemy wziąć udział w planowaniu naszej powierzchni. Wtedy mamy gwarancję, że nasze biuro będzie miało dokładnie tyle pomieszczeń ile chcemy i o dokładnie takim przeznaczeniu, jakie zaplanowaliśmy.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Nim weźmiemy się za poszukiwanie ofert powinniśmy pomyśleć co jest nam potrzebne. Część ludzi pomija ten etap, co w późniejszym okresie sprawia, że traci mnóstwo czasu na oglądanie ofert zupełnie nie pasujących do ich potrzeb. Zaplanujmy ile potrzebujemy oddzielnych pokoi, czy chcemy w biurze mieć otwartą przestrzeń, czy chcemy więcej niż jednego pomieszczenia socjalnego itp. Każdy detal jest istotny przy decydowaniu o lokalu. Gdy wyszukamy w Internecie frazę „lokal użytkowy Warszawa” przekonamy się, że na rynku aktualnie królują biura o dużej powierzchni. Dużo wolnej przestrzeni może wspomagać pracę, ale może także być przeszkodą – to jest oczywiście zależne od specyfiki funkcjonowania firmy.

Przedsiębiorcy nadal decydują się w większości na najem przestrzeni biurowej, o wiele rzadziej na zakup. Jest to swego rodzaju asekurowanie się na wypadek zawirowań w przedsiębiorstwie. Jeśli zatrudniamy coraz większą liczbę pracowników łatwiej nam będzie wynająć większą przestrzeń niż kupić przykładowo dodatkową część piętra. Tak samo w wypadku redukcji zatrudnienia. Jeśli firma się pomniejsza lepiej jest przeprowadzić się do mniejszego biura niż ponosić koszty pracy w dużym. Jeśli idzie o wynajem biur Warszawa zapewnia nam ogromny wachlarz wyboru, więc z pewnością znajdziemy tak niewielkie jak i duże przestrzenie.

Jeżeli jesteś pewien, że dane na omawiany wątek będą dla Ciebie użyteczne, to odwiedź proponowany odnośnik (http://www.metfix.com.pl/kontakt/), który niewątpliwie takie wiadomości ma.

W szczególności, że wciąż budują się nowe biurowce, a deweloperom zależy, by wszystkie powierzchnie były użytkowane. Rynek lokali użytkowych póki co ma się nieźle. Przekonamy się tak naprawdę dopiero w końcu roku, czy kryzys ma nań dostrzegalny wpływ.

Źródło: