Elektroniczny papieros to jeden z najbardziej popularnych technologicznych propozycji ubiegłego stulecia. Mimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ideolog e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, w dzisiejszych czasach jego patent cieszy się popularnością. Na czym polega pomysłowość tego wynalazku? Przede wszystkim na niskiej szkodliwości jego działania. Tradycyjny papieros, oprócz nikotyny, zawiera dużo więcej niż 200 związków chemicznych, z których każda wpływa niesprzyjająco na nasze zdrowie.

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Papieros przeciwnikiem Twojego zdrowiaNajsilniej podatny na ich działanie jest system oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Materiały te silnie wywołują nowotwory, a przenikając wraz z dymem do krwi niosą ze sobą wytworzenie się wielu różnorodnych zmian nowotworowych. Ze względu na często spotykany kontakt tytoniu z tymi narządami często stwierdzany jest rak dróg oddechowych, krtani oraz jamy ustnej. Natomiast e papieros posiada tego rodzaju przewagę nad swoim konwencjonalnym odpowiednikiem, że w swoim składzie zawiera tylko nikotynę. Dzięki temu osoby palące nie zatruwają rodziny i znajomych smolistym dymem i nie narażają nikogo na zatruwanie organizmu.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy (http://permanent24.pl/pl/c/Akcesoria/51) tego tematu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twe niepewności.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros doskonale koi głód nikotynowy oraz nie powoduje przykrego zapachu. Z tego powodu z powodzeniem może być używany w miejscach publicznych. Może stanowić także pierwszy krok do całkowitego rzucania palenia. Czasami osoby nałogowo palące zwykle papierosy odrzucają je na rzecz elektronicznych, aby później całkiem pozbyć się nałogu.

Korzyści z używania e-papierosów można wymieniać w nieskończoność. Oprócz uwzględnionych wyżej korzyści dla zdrowia, papierosy elektroniczne są niezwykle łatwe w obsłudze. Potrzebują jedynie okresowego napełniania płynem i ładowania akumulatorem. Ich łączny koszt jest nieporównywalnie mniejszy, niż koszty konwencjonalnych papierosów. Stało się tak dlatego, gdyż jednorazowo kupuje się urządzenie, a następnie wymienia się tylko płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają również korzyści higieniczne. Ponieważ ich używanie działa na zasadzie inhalacji parą, nie produkują nieprzyjemnego zapachu, który przenika ubrania, pozostaje na dłoniach i wywołuje brzydki zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to wyjątkowa alternatywa w stosunku do tradycyjnego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie mogą samodzielnie rzucić palenia, a przy tym zależy im na zmniejszeniu ryzyka związanego z wziewaniem niezdrowych substancji zawartych w zwykłym papierosie.

Co to jest e-papieros?Papieros elektroniczny prezentuje się dokładnie tak jak zwykły papieros, mimo, że w ofercie są też proponowane bardziej efektowne modele, na przykład przypominające długopis. W smaku również niewiele różni się od tradycyjnego papierosa, a przy tym nie pozostawia w ustach niesmacznego posmaku; emituje także dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Budowa e-papierosaJak nietrudno zgadnąć po nazwie, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, dlatego wymaga zasilania. Rolę zasilacza zazwyczaj pełni akumulator, ale może to być również gniazdko elektryczne bądź wejście USB. W budowę e-papierosa, prócz pojemnika na płyn, atomizera (to tam płyn jest ogrzewany do postaci „dymu”) i źródła zasilania wchodzi też dioda, imitująca żar. Płyny do e-papierosów można dostać w różnych smakach, m.in. tradycyjnego tytoniu, co ma przywodzić na myśl smak popularnych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale również owocowych i ziołowych. W zależności od potrzeb, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Zalety elektronicznego papierosaNajważniejszym atutem e-papierosa jest to, że realizuje każdą funkcję typowego papierosa, a przy tym nie przynosi jednakowo negatywnych skutków. Dodatkowo, może przyczynić się do pełnego rzucenia nałogu poprzez stopniowe zmniejszanie siły płynu. Co więcej, elektroniczne papierosy nie są złe dla otoczenia, dlatego można je palić w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Oprócz tego nie posiadają nieprzyjemnej woni, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój zwykły zapach. Dużą zaletą ważną dla tych, którzy pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie powoduje spadku kondycji ani nie powoduje kaszlu.

Więcej w temacie e-papieros można znaleźć wybierając na link.