Jeszcze kilka lat temu mało kto spodziewał się, że przestrzenią powietrzną zawładną niewielkie latające maszyny znane jako drony. Początkowo takimi urządzeniami interesowało się głównie wojsko, lecz z czasem zaczął sięgać po nie również przemysł. Przełomem się stało pojawienie się w sprzedaży stosunkowo tanich urządzeń, jakie kupić mógł sobie w zasadzie każdy. Najprostsze modele kosztują już nawet kilkaset złotych, i w takiej kwocie dostanie się ciekawą zabawkę.

Zobacz zaawansowane technologicznie kamery YI.

dron 3 DR solo

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com

Bardziej skomplikowane egzemplarze będą kosztowały nawet dwadzieścia tysięcy złotych, ale ich możliwości są rzeczywiście duże. Drony mogą być wykorzystywane w bardzo wielu zastosowaniach. Poza typową zabawą w przypadku tanich urządzeń coraz chętniej zaczynają po nie sięgać różnego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa. Przy pomocy dronów można na przykład obserwować z większej wysokości jakiś teren, kontrolować ważne miejsca czy nawet transportować nieduże przedmioty.

To świetnie, że chcesz uzyskać podobne informacje na opisywany wątek, ponieważ klikając na odnośnik, poznajesz przydatne informacje na publikowane zagadnienie.

W ostatnim czasie bardzo chętnie wykorzystywane są przy filmowaniu i fotografowaniu różnych imprez, dając niespotykane do tej pory ujęcia. Do tego ostatniego zastosowania bardzo dobrze będą się nadawać urządzenia z zainstalowanymi kamerami z wysoką rozdzielczością. Dzisiaj możliwości takich urządzeń są bardzo duże, dzięki użyciu zaawansowanych sterowników umożliwiają nie tylko nagrywanie, ale dają duże wsparcie dla operatorów. Obecnie niektóre profesjonalne modele mogą być sterowane tylko przez jednego operatora, który przykładowo może zaprogramować sobie lot i skupić się na sterowaniu kamerą.

widok z lotu ptaka

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com

Do takich urządzeń przykładowo można uznać dron GoPro Karma, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie w swojej klasie. Przyczepić pod niego można kamery GoPro, nad jakimi dzięki kontrolerowi ma się pełną kontrolę, tego typu rozwiązanie będzie pozwalać na transmisję video w odległości ponad kilometra. Bardzo pochlebne recenzje wśród użytkowników zbiera także model 3DR Iris+. Dzięki zaawansowanej automatyce doskonale będzie się sprawdzał w licznych amatorskich i profesjonalnych zastosowaniach, dając zdjęcia i obrazy naprawdę wysokiej jakości.