W naszym kraju banki przeżywają coraz większy, ogromny rozwój. Cieszą się one coraz większą popularnością. O ile jeszcze kilka lat temu można było spotkać osoby, które swoje oszczędności miały w domu, w tak zwanej skarpecie, to dziś się to wyraźnie zmienia.

Doradztwo

Autor: jacme31
Źródło: http://www.flickr.com

Spowodowane jest to tym, że banki mają do zaproponowania coraz to nowsze produkty.

Tax advisor

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
księgowego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym z nich, zupełnie podstawowym, który ma chyba każdy Polak, jest konto. Konta bankowe często posiadamy nawet w więcej niż jednym banku. Wszystko jest uzależnione od tego, jakie warunki może zaproponować bank – Wybierarka. Dziś, po rewolucji w podatku dla banków coraz większa liczba kont jest płatnych. Ciągle jednakże możemy znaleźć bezpłatne, a co więcej – gratyfikujące swoich klientów za lojalność. Popularność zdobywają programy cashback – za zakupy otrzymujemy zwrot funduszy, dotyczy to szczególnie karty. Banki robią to wszystko, ażeby zachować klienta jak najdłużej, a z drugiej strony liczą na to, iż klient nie zrealizuje warunku promocji i przykładowo zapłaci za posiadanie swojej karty. Jeżeli zatem mamy kilka kont bankowych, to pilnujmy regulaminów i dokładnie przeczytajmy umowę. To powinna być zresztą podstawa.

Następnie mamy lokaty. Są to produkty bankowe, które polegają na zdeponowaniu ustalonej kwoty funduszy w banku. Bank przez czas obowiązywania lokaty obraca tymi pieniędzmi, zatem na nich zarabia. W zamian za to płaci klientom odsetki. Są one zróżnicowane i zależą od banku, nie ma tutaj reguły. Stuprocentowe natomiast jest to, iż od takiej lokaty należy płacić podatek. Jest to tak zwany podatek Belki. Tutaj także bywają się ciekawe promocje, w szczególności wtedy, kiedy bank musi ogłosić swoje wyniki finansowe. Czasami potrzebuje dużo klientów w niedługim czasie, no i wtedy proponuje zachęcające oprocentowanie.

Po drugiej stronie produktów są pożyczki. Tutaj to bank pożycza klientom odpowiednie środki pieniężne – kto się zna na pożyczkach.

Jeżeli omawiany temat Cię zainteresował, sprawdź koniecznie ten świetny link (http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-alimenty-warszawa/) – przeczytasz tam wiele przydatnych informacji.

Mogą być one wykorzystane na cel, który został przedstawiony bankowi, np. na kupno nowego auta, czy leczenie. Dużo jest także pożyczek, które po prostu można wziąć bez podawania jakichś konkretnych argumentacji oraz tego, na co są nam potrzebne środki finansowe. Lokaty i konta są jednak bardziej popularne, są zdecydowanie chętniej wybierane przez naszych rodaków.