Życie określone obrazami potrafi być ożywcze i bardzo interesujące. Nie jest to jedynie to, co widzimy, chociaż obrazy zalewają nasze pole widzenia i wyobraźnię każdego dnia, lecz to, co możemy uwiecznić na zdjęciach. To co na zdjęciach jest w stanie opisać lepiej i więcej, niż to co możemy zobaczyć w rzeczywistości. Generalnie, zdjęcia to troszkę inna realność, tym bardziej w czasach różnych programów graficznych, gdy każdą fotografię można właściwie „podrasować”. Mimo wszystko, dla osób, które profesjonalnie robią zdjęcia liczy się jak najbardziej prawdziwe zdjęcie, czyli coś, co jesteśmy w stanie nazwać fotografią bez żadnych ulepszeń.

Aparat fotograficzny

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, każdy fotograf będzie korzystał z rożnych ulepszaczy w swojej pracy, jak chociażby filtry, jakie potrafią dać całkowicie inny efekt, jak i także programy do obróbki zdjęć, jednocześnie tak naprawdę fotografa poznaje się po tym, jak umie robić zdjęcia. Co to oznacza? Najprościej ujmując dobrego fotografa cechuje perfekcyjna obserwacja wszystkiego, co go otacza i pragnienie poznawania

.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to w tym miejscu jest notka spod linku, która również posiada niezwykle absorbujące dane na przedstawiany tutaj temat.

Tak samo, jak pisarz musi mieć wielką wyobraźnię, lecz również, jak pisarz, który musi w kilku słowach potrafić zdefiniować jakąś kwestię, tak samo fotografa poznaje się po pokazaniu tego przez obraz. Fotograf więc to taki „malarz współczesności”, być może nigdy nie miał pędzla w ręku, lecz odtwarza świat bardziej profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem – aparatem fotograficznym. To nie sprzęt jednak tworzy artystę, którym jest fotograf, jednocześnie jest bardzo pomocny. Nie można być na przykład fotografom bez obiektywów – . Obiektywy zmieniają odpowiednio perspektywę. Jedno zdjęcie możemy wykonać z oddali, drugie zaś jesteśmy w stanie zrobić z bliska.

Dzięki odpowiednim obiektywom jest to możliwe do spełnienia. Są również inne obiektywy, bardziej specyficzne, jak tak zwane rybie oko, obiektyw, jaki wykonuje zdjęcia, które mają dziwne, lecz ciekawe, beczkowate zniekształcenie obrazu. To jednak też znaczy, że profesjonalny fotograf powinien stale ulepszać swój sprzęt. Musi mieć właściwe obiektywy, filtry i sprzęt, jaki robi najlepsze zdjęcia. Nawet jednakże z takim arsenałem nie da się wykonać najlepszego zdjęcia, jeśli fotograf nie czuje tego, co robi, tak więc niezwykle istotna jest pasja i szczypta talentu.