Jeżeli posiadamy własną firmę z pewnością nieobce jest nam pojęcie audytu finansowego. Większość ludzi odczuwa niepokój na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za następną straszną, konieczną kontrolę. Audytor jest potworem czekającym na najmniejsze nawet potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko dlatego by móc je wykazać i nałożyć kary. To błędne rozumowanie. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw procedur i testów, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione w odpowiedni sposób i czy nie występują istotne rozbieżności między stanem rzeczywistym a tym ze sprawozdania.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wszystkie proceduralne wymogi związane z audytem określa ustawa o rachunkowości. Naturalnie nie każde przedsiębiorstwo ma obowiązek poddawania się audytowi. Powinny być spełnione konkretne warunki opisane wymienioną wyżej ustawą.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Badanie zestawień finansowych firmy obecnie nie bywa już dla właścicieli okropną koniecznością. Udają się do audytorów sami, bo jest to metoda aby dowiedzieć się, czy raporty finansowe są zgodne ze stanem rzeczywistym, czy może jest szansa na poprawienie efektywności przedsiębiorstwa itp.

Każdemu prezesowi firmy powinno zależeć na tym żeby wszystkie sprawozdania były prawidłowe i odpowiednio napisane.

Nasz wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj kolumny balonowe w podany link.

To pokazuje profesjonalne podejście do interesu. Od razu wzrasta zaufanie do naszej marki z perspektywy klientów czy potencjalnych partnerów w biznesie. Im bardziej przejrzyste działania firmy tym łatwiej można zaufać danemu kontrahentowi.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeżeli nasze sprawozdania finansowe są regularnie kontrolowane mamy gwarancję, że wszystko przygotowywane jest na profesjonalnym poziomie. Dodatkowo – nawet gdy popełnimy jakiś błąd, zostanie on natychmiast wyłapany i skorygowany, więc na pewno unikniemy poważniejszych kłopotów, które mogłyby zostać spowodowane takim drobnym uchybieniem.

Nie miejmy oporów, by się udawać do biegłych rewidentów z prośbą o audyt. Musimy zdać sobie sprawę, że nie działają dlatego, żeby nas zgnębić, ale po to by pomóc nam przygotowywać rzetelne sprawozdania. Z pewnością po pierwszym audycie przekonamy się, że to nic strasznego i regularnie będziemy w firmie prowadzić badanie danych finansowych.

Zobacz wyjątkową propozycję na przykład:Usługi finansowe w Warszawie.