Wiele osób ma spore problemy, czy wybrać tablet czy tradycyjny laptop. Rzecz jasna można kupić dwa sprzęty, i wiele osób z praktycznych powodów robi w ten sposób. Ale można też dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i kupić takie urządzenie, jakie lepiej spełni wymagania. Jeżeli ktoś więcej pracuje na programach użytkowych pod linuxem albo windowsem, to wydajne laptopy mogą być dla niego znacznie korzystniejszym wyjściem. Za to jeżeli ktoś sprzętu chce używać jedynie do rozrywki, oglądania filmów, albo będą się liczyć nieduże rozmiary, długi czas pracy na akumulatorach oraz mobilność, to tablet może się okazać korzystniejszym rozwiązaniem.

Tablet HP Topaz

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Oczywiście producenci sprzętów elektronicznych starają się, aby ich sprzęty były jak najbardziej praktyczne i uniwersalne, i zaczynają powstawać urządzenia przykładowo takie jak laptopy (szukasz niezawodnego laptopa, sprawdź: ). Łączą one w sobie najważniejsze cechy obu tych sprzętów, to znaczy bardzo zwarte rozmiary, długi czas działania i ekran dotykowy, a oprócz tego pełnowymiarową klawiaturę i system zarządzania dokumentami operacyjne znane z typowego komputerowego sprzętu. Takie urządzenia można używać jako tradycyjne notebooki, a jeśli ktoś chce oglądnąć dobry film czy też pograć w jakąś grę, to wystarczy obrócić klawiaturę, która stanie się praktyczną podstawką, i używać urządzenia jako tabletu.

Jeśli jednak ktoś postawi na typowy tablet, to do dyspozycji ma mnóstwo modeli najróżniejszych firm. Najbardziej popularnym rozmiarem jest siedem cali, i tyle właśnie ma lenovo a3500. Ale model ten posiada także 4-rdzeniowy procesor, matrycę IPS z wysoką rozdzielczością, 16G pamięci i moduł 3G, dzięki czemu stanowi jedną z bardziej atrakcyjnych propozycji na rynku. Z urządzeń LG bardzo wyróżnia się także urządzenie lenovo a3500 (wejdź na stronę: ). Oprócz wydajnych komponentów tablet ten ma niezwykle przydatną zaletę, a mianowicie oryginalną, wielofunkcyjną komorę na akumulator. Doskonale sprawdza się ona w trzymaniu urządzenia, lecz dzięki zamontowanej podstawce pozwoli na postawienie tabletu. Projektanci zdecydowali się postawić na wygodę i prostotę użytkowania, i dzięki zastosowaniu specjalnej komory na baterie ten tablet doskonale obsługuje się przy pomocy jednej ręki.