Nie trzeba zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki pojawia się po parogodzinnym chodzeniu w źle dobranych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Podane części stroju myśliwego są bardzo ważne, zwłaszcza na polowaniu. Jak skompletować odpowiedni strój?

Strzelba myśliwska

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Dobre obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy internetowe oferują buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą w nich także buty na wiele ważnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.

Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule myśliwskie , oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach ziemi, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i krojów.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na wątek podnoszony w opisywanym tekście, to wejdź tu banery reklamowe nowy sącz – niewątpliwie te materiały też Cię zaintrygują.

Możemy zakupić koszule w kratę i jednobarwne, eleganckie które z pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Świetnym okryciem na koszulę może być kamizelka – wełniana na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Można również pomyśleć o eleganckim swetrze w stonowanym kolorze.

Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Chroni na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok.

Odwiedzając strony internetowych sklepów myśliwskich () jest nam dane wybierać i przebierać w zwracających uwagę dodatkach, takich jak gustowne nakrycia głowy, bielizna termoaktywna i inne.

Na polowania warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie walkie-talkie muszą wytrzymać cały dzień, posiadać dobry zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez niepotrzebnych odgłosów. Łatwość w obsłudze i wygoda, tego powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.
Główną zasadą jednak powinna być wygoda oraz jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i zimne dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.