Powoli wychodzimy z trwającego już około 7 lat, kryzysu na rynku pożyczek konsumenckich. Z jednej strony instytucje finansowe udzielały pożyczek, nie weryfikując skrupulatnie wypłacalności swoich klientów.

Karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony pożyczkobiorcy liczyli na to, że koleje przyszłych zdarzeń, będą pozytywne i będą w stanie spłacić swoje zobowiązania. Sytuacja kryzysowa minionego okresu dopadła wielu Polaków, którzy zaciągnęli długi w instytucjach finansowych. Wpadali w spiralę zadłużenia. A powszednie dni nie rozpieszczały.

Pojawiło się mnóstwo instytucji parabankowych, które zachęcają spotami typu: pożyczka bez kosztów manipulacyjnych, nie sprawdzamy ewidencji w BIK, kasa od ręki, pożyczka na dowód, pożyczka bez lustrowania historii kredytowej na miesiąc czy np. pożyczka z uwiarygodnionymi dochodami na 30 dni.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com

Pomimo, że sposób pożyczania w instytucji pozabankowej charakteryzuje się bardzo wysokim oprocentowaniem i przydzielana jest do najwyżej 30 dni, chętnych dla których zaciąganie długów w parabankach jest jedyną możliwością na codzienne bytowanie, nie brakuje. Czasem kredyty bez BIK to ostatnia szansa dla osób skrajnie zadłużonych. Ponadto liczy się prędkość otrzymania pożyczki, brak niepotrzebnych formalności, a sposób weryfikacji i potwierdzania odbywa się jest przez internet – Zobacz tutaj.

Mimo to o wiele bardziej godzi się wziąć poręczyciela i udać się do |banku, który jest rzetelną i pewną instytucją finansową. Teraz instytucje bankowe, coraz częściej przydzielają limitów w rachunku osobistym, rozdają karty kredytowe a szybki kredyt gotówkowy ponownie jest w zasięgu ręki.

Pragniesz dowiedzieć się dużo na ten zajmujący temat? Zapraszamy zatem na naszą nową stronę – można zobaczyć tu (https://jaspol.pl/) link i należy w niego wejść.

Jest to w pewnym sensie ewenement w dobie trwającej jeszcze zapaści gospodarczej, która zdecydowanie zamroziła dostęp do pożyczek większości Polakom. Spotykamy oferty instytucji bankowych typu: stawka pożyczki będzie mniejsza niż w pozostałych bankach. Nie ma konieczności zakładać konta, ani nabywać ubezpieczenia. Wypłata pieniędzy nawet w jeden dzień. Pożyczkę możemy dostać bez stania w kolejce, przesyłając wniosek przez internet.