Przy pomocy internetu ludzie załatwiają coraz więcej różnych spraw. Serwisy społecznościowe, komunikatory i poczta spowodowały, że dzisiaj bardzo duża część wymiany informacji między ludźmi przeniosła się do wirtualnej rzeczywistości.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Także biznes zaczął doceniać możliwości jakie daje internet. Większość przedsiębiorstw ma swoje strony internetowe, na których informuje swoich klientów o produktach i usługach. Ale również handel mocno zaczął iść w tym kierunku, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kolejnej sklepy oferujące sprzedaż za pomocą sieci internetowej. Szybko to polubili konsumenci, ceniąc wygodę zakupów, dowożenie zakupów prosto do domu i przede wszystkim niskie ceny. Obecnie szacuje się, że kilkanaście procent towarów jest już sprzedanych przy pomocy sieci, łącznie z artykułami które zawsze kojarzyły się z tradycyjnymi sklepami, czyli żywnością. Nie należy rzecz jasna zapominać również o funkcji informacyjnej internetu, kilkanaście większych i setki małych serwisów każdego dnia dostarczają najświeższe wiadomości z Polski i reszty świata.

Aby korzystać z sieci internetowej potrzebne jest urządzenie, na jakim można będzie otworzyć jedną z przeglądarek i połączenie sieciowe. Jeszcze do niedawna stosowane były głównie notebooki i komputery, jednak w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne stają się mobilne urządzenia, przykładowo takie jak smartfony czy tablety. Są one niewielkie, wygodne, a dzięki pakietom przesyłu danych które są oferowane w ramach telefonii komórkowej da się je stosować wszędzie tam, gdzie jest zasięg.

Natomiast dostęp do sieci można zapewnić sobie na kilka różnych sposobów. O internecie mobilnym, przy użyciu komórkowych sieci przed chwilą było już wspominane. Plusem tego typu rozwiązania jest mobilność, ale niestety przeważnie takie łącze będzie ograniczane wielkością przesyłanych danych. W zastosowaniach domowych i firmowych tego typu internet od firmy Telka – (internet domowy wrocław) Wrocław może się nie sprawdzić, gdyż najczęściej jest tam wymagane szerokopasmowe łącze, bez niepotrzebnych ograniczeń i limitów. W niejednej firmie bez żadnego problemu da się takie zamówić, konkurencja wśród dostawców internetu zaczyna być tak duża, że bez problemów każdemu się uda znaleźć odpowiednie łącze.