Wielka konkurencja niewątpliwie nie pomaga za bardzo w prowadzeniu firmą. Oczywiście to niemożliwe, aby najzupełniej nie mieć konkurentów, lecz faktycznie można rozumieć biznesmenów, którzy choć bardzo się starają, wytrwale pracują, to jednak nie posiadają odpowiednich przychodów. Jednakże trzeba akceptować taki stan rzeczy! Tzn., trzeba zaakceptować konkurencję, ale w żadnym razie nie niewystarczające zyski. Przecież jak najbardziej możemy skutecznie walczyć ze swoimi konkurentami. Oczywiście w grę wchodzą wyłącznie te sposoby walki, które są w 100% fair play!

Prezent, podarunek

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dobre są choćby programy lojalnościowe – czyli gdy znajdziemy klienta, musimy jeszcze wiedzieć, że bardzo często może on w każdej chwili przejść do konkurencji. I właśnie dlatego niesamowicie ważne jest to by w jakiś sposób starać się zatrzymać na stałe klienta. Różnego rodzaju programy są o tyle doskonałe, że są niesamowicie efektywne. Dlaczego? Jeżeli gwarantujemy swoim klientom świetną jakość, to tylko atrakcyjna cena ich jeszcze bardzo interesuje. Bardzo często nie jest możliwe ciągłe spuszczanie ceny, lecz w końcu przynajmniej można zawsze dać gratisy, itp. Możliwości jest niesamowicie wiele sprawdź .

Weźmy chociażby w rachubę e-sklep – przykładowo z psią karmą. Być może ciekawym rozwiązaniem jest to, aby stałym klientom, co jakiś czas dać promocyjną karmę? Oni będą usatysfakcjonowani, nie mówiąc już o psie. I z tej przyczyny niezwykle często sklepy stosują takie metody. Nie powinniśmy być nigdy gorsi od własnych konkurentów!

Takie programy są doskonałe także przy szukaniu całkowicie świeżych klientów. W końcu można śmiało powiedzieć, że jeżeli człowiek dowie się, iż we właśnie naszym sklepie internetowym po jakimś czasie będzie miał możliwość zakupić tańszą karmę, to z całą pewnością przynajmniej mocno się postara, aby skorzystać właśnie z naszej oferty – . Całkiem popularne są serwisy internetowe, gdzie zamieszczane są wszelkiej maści programy motywacyjne. Można w sumie rzec, iż w dzisiejszych czasach brak wprowadzenia programów motywacyjnych to praktycznie samobójstwo. Takie są dzisiejsze realia.