Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Choć żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na znaczeniu. Uiszczanie opłat na rzecz kraju jest i prawdopodobnie przez długi czas będzie naszym zobowiązaniem.

Mimo, że nie podobają nam się często wysokie kwoty zabierane z naszych gaż, podatki muszą funkcjonować, żeby państwo pracowało sprawnie. Szczęśliwie wprowadzono mechanizmy umożliwiające pomoc potrzebującym. Przykładem jest .

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizacje pożytku publicznego (OPP)Podmioty, na rzecz których mamy możliwość przekazać 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego (Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową). Ich aktywność opiera się w dużej mierze na darowiznach jak również nieodpłatnej pomocy ochotników. 1 procent podatku jest dla nich silnym zastrzykiem finansowym, z tej przyczyny rywalizacja o pieniądze jest całkiem wyraźna. OPP w szeregu przypadków instalują na swoich witrynach internetowych program do rozliczania pit-ów, by uprościć ewentualnemu ofiarodawcy podjęcie decyzji i przyspieszyć jego działanie. Z reguły ma on dwie odmiany – stacjonarną, którą wolno zainstalować na swoim komputerze i online – do zrealizowania przy użyciu strony internetowej. Organizacje pożytku publicznego, na rzecz których sprezentujemy naszą część podatku, poznają jego sumę dopiero w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodzeJeszcze niedawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Wkrótce zaczniemy już przekazywać 1% podatku. Najlepiej zrobić to zaraz po tym, jak pracodawca prześle nam pit 11. Szybka reakcja zapewni nam uniknięcie niepożądanego stresu jak również prawdopodobnych sankcji, a w razie zwrotu z podatku przyspieszy jego zapłatę. Pit 2013 będzie można przypuszczalnie przekazać do lokalnego urzędu skarbowego już w styczniu albo lutym 2013 r.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to szybko przeczytaj jeszcze szczegóły w źródle (http://www.pl.beonigroup.com/), znajdziesz tam dodatkowe dane.

Bezspornie najważniejszy termin to 30 kwietnia, chociaż nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, natomiast grzywny nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.