Niemcy zaliczają się na pewno do najbardziej znaczących gospodarek na świecie. Skutkuje to niezwykle wysokim produktem krajowym brutto, co powoduje że Niemcy są pod takim względem czwarci na świecie.

nowoczesne oświetlenie w salonie

Autor: Paragon Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Biznesmeni, którzy prowadzą w tym kraju swoją firmę, nie są naturalnie zmuszeni do opłacania znacznych składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak nie znaczy to, że żadnych opłat nie muszą ponosić.
język angielski

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Są tam bowiem dosyć duże (dla Polaka) składki na ubezpieczenie zdrowotne, jednak biorąc pod uwagę siłę nabywczą środków płatniczych, nie jest to szczególnie duży nakład pieniężny. Chodzi o sumę ok. 1000 zł, co w naszym kraju stanowiłoby zazwyczaj dużą część zysków, jednak w Niemczech takie ok. 250 euro aż tak dużą kwotą nie jest. Żeby zgłosić działalność w Niemczech, trzeba w pierwszej kolejności pójść do urzędu do spraw przemysłu, czyli „das Gewerbeamt”. Można by go najczęściej spotkać na terenie urzędu miasta lub w ratuszu.

Czy komentarze ze strony (https://www.ewidencjamajatku.pl/funkcjonalnosc/ewidencja-wyposazenia) pod tym tekstem Cię zaintrygowały? Może pragnąłbyś coś do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas z pewnością bardzo istotne.

Po wypełnieniu niedługiego druku należy także uiścić niską opłatę meldunkową. Należy też przekazać dane odnoszące się do firmy oraz jej właściciela. Należałoby także wspomnieć, że do wykonywania niektórych zawodów (zwłaszcza związanych z jakimś rzemiosłem) należy mieć certyfikat mistrzowski. Wykaz tego typu zawodów jest do przeczytania w sieci.

Oczywiście dokument uzyskany w Polsce także jest obowiązujący, należy go tylko przetłumaczyć albo przedłożyć uwierzytelnioną kopię.

O zgłoszeniu swojej działalności gospodarczej są automatycznie poinformowane odpowiednie urzędy, np. Urząd Skarbowy, Izba przemysłowo-handlowa czy Izba Rzemieślnicza. podatek od prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej należy opłacać dopiero od momentu przekroczenia dochodu większego od kwoty wolnej od opodatkowania, zatem 24,500 euro.