Jest sprzętem, który służyć nam będzie przez długi czas. Przed jej zakupem należy poświęcić chwilę na dokładne poznanie parametrów, które charakteryzują dobry sprzęt.
Warto mieć w pamięci, aby nie kupować lornetki z powłokami rubinowymi.

lornetki
Bardzo często są to tanie zabawki, które do żadnych obserwacji się nie nadają. Powłoki rubinowe redukują ilość światła i mogą pokazywać nierzeczywiste barwy. W takich lornetkach można by się przeglądać jak w lustrze. Najważniejszym parametrem, o którym trzeba pamiętać wybierając lornetkę, jest średnica obiektywu. W nocy i przy obserwacjach astronomicznych, lornetka musi mieć zoom o wymiarze co najmniej pięćdziesięciu milimetrów. W turystyce i polowaniach w dzień, najwłaściwiej będą się spisywały lornetki o obiektywie od 30-42 milimetrów. Duże powiększenie w lornetce wcale nie jest dobre. Przy obserwacjach z ręki dobre powiększenie to około 12-15 razy. Jeżeli powiększenie zwiększa się, równocześnie zmniejsza się jasność obrazu i pole widzenia.
Lornetkę nabywamy na lata. Jeśli kiedyś kupisz sobie lunetę i duży teleskop, nie pozbędziesz się właściwej lornetki. Czasem warto odłożyć więcej pieniędzy na profesjonalny sprzęt oraz zakupić coś naprawdę dobrego. Mieć w pamięci trzeba, że korzystniej zakupić raz drogą lornetkę, która będzie służyć ci długi czas, niż nabywać parę lornetek niedrogich, które nigdy nie dadzą ci satysfakcji. Przed kupnem trzeba dokładnie obejrzeć urządzenie, więc nabywanie przez Internet nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na najlepszą lornetkę należy przeznaczyć nieco funduszy.

Nikt nie mówi, że trzeba wydawać od razu 5000 złotych, ale urządzenie za sto czy też 200 złotych nie będzie służyć ci długi czas.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl naszym intrygującym wpisem? Świetnie. W takim razie zachęcamy – kliknij ten link i przenieś się do kolejnej strony po fakty.

Jeśli nie znasz się na takim sprzęcie, najwłaściwiej pójdź do dobrego marketu oferującego bogaty wybór. Kompetentny sprzedawca doradzi ci idealny sprzęt dla ciebie.