Kreatywne posługiwanie się ostrym narzędziem, smykałka do paragrafów i liczb czy też biegłość w obsłudze kafara. To tylko niektóre umiejętności, jakie są w ostatnim czasie poszukiwane na rynku pracy.
Trudność ze znalezieniem zadowalającej pracy jest obecnie powszechnym zjawiskiem na rynku pracy.

marketing relacji

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Z analogicznym kłopotem stykają się pracodawcy, jacy nie mają prosto w znalezieniu utalentowanych jak też wysoko wykwalifikowanych pracowników. Kłopot ten tyczy się zarówno zawodów z zakresu pracy fizycznej, jak również pracy twórczej. Pożądane obecnie zawody są dosyć nieoczekiwane. Pojawiły się zarówno profesje stare jak świat, jak i wymagające rzetelnej erudycji oraz innowacyjności.
ewidencja

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
inżynier automatyk

Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzone badania badanie marketingowe dowodzą, iż rekrutacyjne plany posiada współcześnie zdecydowana większość polskich chlebodawców. To duże wyzwanie dla rekruterów, którzy już w przeszłym roku mogli przekonać się, że w dobie rynku pracownika wyłuskanie odpowiednich kandydatów z przysłowiową „bułą z masłem” ma niestety mało wspólnego. W dzisiejszych realiach szczególnych kłopotów przysparzać może zrekrutowanie wykwalifikowanych profesjonalistów i menedżerów, a najbardziej poszukiwane zawody to niezmiennie komputerowcy, inżynierowie, fachowcy w obszarze przetwarzania oraz analizy danych i osoby biegle posługujące najróżniejszymi obcymi językami. Inżynier automatyk także nie powinien narzekać na brak zatrudnienia.

O pracę nie muszą się także martwić eksperci z obszaru Security, albowiem kwestie cyberbezpieczeństwa są coraz to istotniejsze dla firm. Inżynierowie będą mogli liczyć na większe honoraria a także więcej propozycji pracy.