Klimatyzacja łączy nam się z pierwszorzędnymi pokojami hotelowymi, miękkimi kobiercami, komfortowym kompletem wypoczynkowym oraz doskonałą kawusią przyniesioną przez miłego pracownika hotelu, względnie z wygodnym samochodem którym dotarliśmy do tegoż miejsca. Naturalnie gdybyśmy się dokładniej namyślili, doszlibyśmy do wniosku że systemy klimatyzacji można napotkać i w paru innych punktach.

Infrastruktura internetowa

Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób jednakże zdaje sobie sprawę z funkcji którą systemy klimatyzacji pełnią w urządzeniach IT. Nawet najprostszy komputer potrzebuje chłodzenia, inaczej komputer przestanie działać.

Przedstawiany pełen opis zawiera informacje, które omawiają ten wątek, zatem jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Wniosek jest z tego jeden prawidłowo działający wentylator to podstawa efektywnego działania komputerów. Obok mikroprocesora pamięci ma on wpływ w dużym stopniu na wygodę użytkowania komputera. Ważką cechą tego urządzenia będzie jego bezgłośna praca, gdyż niełatwo jest wyobrazić sobie wydajną pracę przy użyciu komputera kiedy dekoncentruje nas nieznośne buczenie łopatek wirnika.

Niebagatelną kwestią jest dbanie o sprawność tego fragmentu komputera, dlatego kiedy niekiedy powinno się przedmuchać wiatrak. Tak samo jak z domowymi komputerami należy postępować z dużo bardziej złożonymi urządzeniami którymi są serwery.

Tutaj ważkie jest dbanie o odpowiednią temperaturę samych urządzeń a także całego pomieszczenia. W tym wypadku nie jedynie temperatura jest ważna lecz dodatkowo należyta wilgoć powietrza. Zajmują się tym profesjonalne systemy klimatyzacji. Są one wyposażone w filtry zapobiegające ostawaniu w powietrzu drobinek pyłu i innych zanieczyszczeń, które mogą przyczynić się do fizycznego uszkodzenia urządzeń i wyłączenia serwera albo nawet utraty informacji zgromadzonych na dysku twardym serwera.

Tak więc możemy powiedzieć że systemy klimatyzacji są nadzwyczaj istotnym elementem systemu bezpieczeństwa instytucji. Nie dziwi więc to, że banki a także instytucje urzędowe takie jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych i pozostałe podmioty gromadzące dane o obywatelach, przywiązują ogromną wagę do zabezpieczenia fizycznego swych serwerów. Utrata zgromadzonych danych spowodowałaby kompletny paraliż tychże instytucji.