Istnieją tacie osoby, które powtarzają, że gotowanie to ich żywioł. Lubią pichcić, eksperymentować oraz częstować swoimi wypiekami bliskich.

Twierdzą też dość często, że gotowanie ich odpręża.
Toshiba STOR.E ART 4

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Z reguły ludzie, którzy lubią gotować twierdzą, że potrzebują najlepszych garnków i piekarnika. Najważniejsze jest przecież to, by nic nie przywierało. Ciężko sobie wyobrazić codziennie robienie obiadu, które kończyłoby się skrobaniem dna rondla, gdyż znowu się przypaliło. To samo dotyczy piekarnika. Jeśli ktoś uwielbia przygotowywać w nim obiady, zapiekanki albo desery, to piekarnik musi być szczelny oraz grzać idealnie na całej swej powierzchni. Zazwyczaj chodzi tu o ciasta. Wszelkiego rodzaju biszkopty bywają bardzo delikatne i potrzebują się piec w najlepszych dla siebie warunkach. Istnieją w sprzedaży już tego typu piekarniki, które nie bywają jedną całością z płytą grzewczą. Dzięki temu możemy je umiejscowić na wysokości oczu. Łatwiej wtedy podglądać, co dzieje się z potrawą czy ciastem. Łatwiej także wyciągać gorące naczynie. Po prostu nie będziemy musieli się schylać i obciążać kręgosłupa. Nowoczesne piekarniki mają również funkcję ustawienia czasu – czyli same z siebie wyłączą się o wybranej przez nas godzinie. Dzięki temu unikniemy spalenia potrawy, jeślibyśmy o niej zapomnieli.

Szczęśliwie świąteczny obiad (zobacz torty urodzinowe dla kobiety) nie zakończy się katastrofą, jak w niektórych komediach. Wybierając piekarnik kierujmy się jego funkcjonalnością, a nie ceną.