Wielkoformatowe ekrany, znajdujące się w niemal każdym dużym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a także w supermarketach. Stają się przymiotem i cechą rozpoznawalną innowacyjnych miast.

Kto z nas nie kojarzy najsłynniejszego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam głównie z przelewającej się przezeń dzień i noc ferii barw, chwytliwych sloganów i haseł nęcących nas do kupna następnego, rewolucyjnego towaru. To właśnie telebim stał się obecnie nieodłączną częścią wystroju miast.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze tego rodzaju są wyjątkowo wygodne- zapewne dlatego zyskały dużą popularność. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy odrębny ekran LED jak np tutaj, można zespalać ze sobą, tworząc rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu jedynie o powierzchniach płaskich. Ekrany można składać ze sobą na powierzchniach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą niektórzy- ale w jaki sposób one niby są lepsze od pospolitych billboardów? Przecież na tamtych też można pokazać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. A i owszem, jednak na tradycyjnej tablicy nie pokażemy ruchu, nie użyjemy w naszej reklamie animacji – niczym znana wszystkim reklama w TV.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie zajmujący? Jeśli tak, to zamieszczona tu wciągająca treść bardzo wciągająca treść także jest warta uwagi!

Poza wieloma wartościami, telebim ma jednak cechy, które niektórzy mogą uznać za niedogodności. Najważniejsze zarysowują się po zmroku- chodzi o nad wyraz intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać jasny obraz w ciągu dnia, jego natężenie świecenia musi być nieco większa, niż w, dajmy na to, telefonach komórkowych. Wie o tym praktycznie każdy, kto starał się w słoneczny dzień dojrzeć coś z ekranu swojego telefonu. To co konieczne za dnia, po zmroku może powodować, że ekran postawiony przy pasie ruchu będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub wygodę prowadzenia samochodu.

Prawo zostało już pod tym względem zdefiniowane i wskazuje gdzie i w jakich odległościach wolno jest stawiać tego typu reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz dodatkowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej żywe.