Firma Sony w roku 2013 ma wypuścić na rynek następną generację swojej najpopularniejszej konsoli do gier – PlayStation. Czwarta już odsłona tej konsoli wywołała ciekawość w środowisku miłośników gier we wszystkich krajach. Dzienna data premiery nie została jeszcze ujawniona, nie wiadomo też na rozwój jakich technologii tym razem postawił gigant branży elektronicznej.

gry
Firma nie pomija jednak posiadaczy wcześniejszej wersji urządzenia, wydając nowe gry na ps3. Tytułów, które będą miały premierę w najbliższym czasie jest bardzo wiele. Deweloperzy zapowiadają oprócz tego wspieranie starej generacji konsoli po pojawieniu się nowej wersji.

Interaktywna rozrywka dla każdegoNa czym polegał sukces wcześniejszego modelu konsoli? Okazuje się, że zdaniem użytkowników najbardziej znaczną zaletą tej konsoli, jest jej interaktywność. Ta interaktywność wywołała tak samo wielkie zainteresowanie firm produkujących gry komputerowe. W ostatnim czasie produkuje się wiele interaktywnych tytułów. Część z nich posiada oddzielne kontrolery, przeznaczone typowo do grania w daną grę.

Przeczytaj koniecznie ten wpis z serwisu (http://studio29poznan.com/) prezentującego zbliżone posty, ponieważ on na pewno również jest warty Polecenia.

Przeważają tutaj gry o charakterze tanecznym i sportowym. Kontrolery dostępne u producenta dają jednak duże pole do popisu dla firm produkujących gry.

Ponadto technologia „move”, która wykrywa miejsce kontrolera w przestrzeni trójwymiarowej i jest sprężona ze specjalną kamerą, poszerza możliwości konsoli. Z tej ostatniej technologii najczęściej korzystają firmy produkujące gry dla najmłodszych. Gry na ps3 dla dzieci rozwijają dzięki temu wyobraźnię i zachęcają najmłodszych do aktywnego wypoczynku.

Wspólna zabawa z przyjaciółmiTechnologią, którą wprowadzono we wcześniejszym modelu konsoli, i będzie rozwijana w następnej odsłonie konsoli, jest technologia rozgrywek za pośrednictwem sieci. Gry sieciowe pozwalają grać wspólnie ze znajomymi, którzy również mają urządzenie i mają daną grę w swojej kolekcji. Inną możliwością którą uzyskano dzięki stworzeniu obsługi internetowej, jest porozumiewanie drogą głosową dzięki szerokopasmowemu łączu i technologii VoIP. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie gier na konsole. Co więcej, za pomocą łącza internetowego użytkownik może ściągnąć wersję demonstracyjną wybranej gry, czy też dokonać zakupu jakiegoś tytułu. Gdy dodać do tego bibliotekę darmowych gier dostępnych na konsolę, można się nie dziwić dlaczego konsola odniosła tak spektakularny sukces.