Wiele osób ma kłopoty ze znalezieniem sobie jakiś zajęć w wolnych chwilach. Wielu z nich bierze niestety wtedy w rękę tablet lub siada przez komputerem i rozpoczyna granie. Jest to łatwe i proste wyjście, które nie wymaga zaangażowania, lecz czy naprawdę dobre? Patrząc na młodzież można zauważyć, że coraz mniejsza jej liczba ma jakieś ciekawe hobby lub chce robić coś nietypowego.

Gra sudoku

Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie wolą się skupić na graniu i portalach społecznościowych, zaniedbując rozwój osobisty i relacje z przyjaciółmi i rodziną. Coraz częściej także gry komputerowe stają się zamiennikiem nauki i rozwoju, ludzie zaczynają rezygnować z umysłowego wysiłku, bo w końcu najprościej jest załączyć grę i odizolować się od świata.

A w rzeczywistości jest tyle ciekawych rzeczy, które można robić bawiąc się dobrze, a dodatkowo rozwijając swoją pamięć, koncentrację i umiejętność kojarzenia. Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (tu znajdziesz wspaniałą rozrywkę na niepogodę – klasyczne szachy), świetnie się nadające dla osób w każdym wieku, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, wymagająca jednak sporo uczenia się, to znaczy szachy.

Wiele osób jest zdania, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma na to pieniędzy. Faktycznie, każde hobby będzie wymagać jakiegoś nawet niewielkiego finansowego wkładu, ale to z reguły jest jedynie dobra wymówka. Jeżeli ktoś zechce uczyć się gry na gitarze, to oczywiście jakiś instrument będzie potrzebował, bez instrumentu raczej się nie obejdzie. Lecz cała reszta zależeć już będzie od zaangażowania oraz chęci osoby, która się za to zabiera. W sieci internetowej do ściągnięcia będą najróżniejsze śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz stronach są szczegółowe filmiki pokazujące jak wykonać poszczególne ćwiczenia. Z takim dostępem do wiadomości nie potrzeba zapisywać się na prywatne lekcje, lecz ćwiczenie w domu będzie wymagać dużo ciężkiej pracy i wysiłku i ciężkiej pracy. Podobnie uczyć się można wielu innych rzeczy, takich jak na przykład taniec. Jeśli będzie się miało znajomą osobę, która będzie również chciała nauczyć się tańczyć, to wystarczy ściągnąć taniec (zobacz też: szkoła tańca katowice) poradniki z internetu, poszukać odpowiedniej muzyki i zabrać się za ćwiczenia, a na pewno za jakiś czas przyjdą oczekiwane rezultaty.