Najbardziej znaczącym powodem, dla którego wykonujemy tuning swojego pojazdu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są również posiadacze samochodów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To z tego powodu w odniesieniu do tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na zamianie silnika – www. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Dzięki temu istotnie zwiększy się moc naszego auta. Są także posiadacze samochodów, którym zależy nie tylko na zwiększeniu mocy silnika, ale również na tym, aby zmniejszyć zużycie paliwa. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, zobacz też tu. Taki właśnie eco tuning pozwala radować się większą mocą i mniejszym kosztem eksploatacji samochodu w efekcie zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego typu tuning we Wrocławiu – (chip tuning) powoduje jednocześnie, że samochód mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa powstaje mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem , który ma charakter mechaniczny a tym optycznym są wyraźnie różnice. Ten drugi według osób, które go wybierają ma poprawiać stronę estetyczną samochodu. Stąd w wielu wypadkach zamieniają oni tłumik wstawiony przez producenta samochodu na tłumik sportowy czy wymieniają felgi na alufelgi. W wielu wypadkach niektórzy podejmują decyzję o używaniu szerszych opon niż te, które powinny być wykorzystywane zgodnie z tym, co zaleca producent. Jeżeli tuning optyczny nie będzie wykonany razem z mechanicznym to może się okazać, że po jego przeprowadzeniu spadnie osiąg samochodu, czy też zmniejszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określa si ę jako tuning tak naprawdę wykonywane są w celu poprawy prędkości, jaką może osiągnąć auto czy mocy silnika.

Decydując się na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, trzeba zawsze jego przeprowadzenie zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi. Jeżeli jego określone elementy zostaną źle wykonane to samochód może zacząć stanowić nawet duże zagrożenie. Jeśli postanawiamy przeprowadzić tuning auta, róbmy to z głową.

Jeżeli chcesz znaleźć naprawdę niezwykle rzetelne źródło, sprawdź tekst, który był napisany przez prawdziwego specjalistę.

Wówczas tuning ma sens, a samochód nie stanowi zagrożenia.