Świat netu w pełni przeładowany jest różnorodnymi portalami, od naukowych po relaksacyjne. Tymczasem jakiego rodzaju rozrywki jesteśmy w stanie tam odnaleźć. Podstawowymi zostały gry, które podzielone zostały na parę grup w szczególności na strategiczne, planszowe, karciane czy różne.

url

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z owych rodzai najlepszą popularnością cieszą się gry strategiczne. Jak sama nazwa wskazuje, należy wyznaczyć taką taktykę czy strategię, żeby wygrać. Każdy grający musi ukazać się jak najlepszym dowódcą. Jedną z danych gier została zdecydowanie GoodGame Empire.

Czy w kontekście tej kwestii masz więcej pytań? (https://www.jetzone24.com/dla-biznesu) Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze.

W tej grze jesteśmy przeniesieni w średniowieczny świat, w którym do naszego obowiązku należy stać się dobrym, potężnym królem. Tak jak w każdej grze, zaczynamy tak naprawdę od zera, posiadając tylko zamek jak i kilka zasobów. Z czasem poszerzamy swoje własności, chodzimy na bitwy a jednocześnie musimy bronić swoich pozyskanych dóbr.

Pierwsze co to staramy się powiększyć budynki, jakie produkują nam w zasoby, których potem wykorzystujemy do poszerzenia następnych budynków oraz produkcji armii. I w ten sposób musimy jak najpewniej umacniać swoją posadę w świecie. Możemy także poszukać sobie sojuszników, tak żebyśmy wzajemnie bronili swoich królestw, swoich dóbr a dodatkowo wzrastali w siłę pośród jakichkolwiek sojuszy w świecie. W pierwotnym stadium gry sojusze nie są tak istotne, jednakże wraz z działalnością swojego królestwa pozyskanie wsparcia jest formalnie jedyną możliwością przetrwania.

Gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Składnik łączący gry strategiczne to scenariusz wg, jakiego napisane zostały gry. I właśnie na podstawie koncepcji napisane są gry MMORPG (zobacz więcej na tej stronie). W tego typu grach to my sami wybieramy sobie osobę i ją rysujemy. Zazwyczaj na początku wybieramy sobie jedną z kilku udostępnionych istot. Następnie nabieramy doświadczenie poprzez wykonywanie poleceń, pojedynków z różnymi graczami, bądź wyprawy na wyjątkowo trudne potwory. Cały czas musimy ulepszać swój sprzęt oraz szlifować swoją postać. Także w grach rodzaju MMORPG należy utworzyć klan, przymierze i szukać pomocy w innych graczach. Gry mmorpg to jeden z najpopularniejszych typów gier na globie. Mówi się że w 2014 roku w ten typ gier na świecie zagrało co najmniej 70 milionów ludzi.