W powszechnym przekonaniu młócenie w gry komputerowe uchodzi raczej za dosyć bezproduktywną rozrywkę. Tymczasem badacze zapewniają coraz większą ilość argumentów na to, iż ta postać spędzania czasu wolnego może być zaskakująco pomyślna dla zdrowia.

U dołu parę przykładów.
Przeróżne badania naukowe pokazują, iż granie w komputerowe gry – a w szczególności w gry 3D, które pozwalają na wszechogarniające zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości – potrafią dawać zaskakująco dobre rezultaty w kuracjach znieczulających. Dzieje się w ten sposób z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze gry są nieskomplikowanym i skutecznym sposobem na odciągnięcie uwagi pacjenta od bólu, zaś po drugie – w toku grania emitowane są w mózgu endorfiny, a więc tak zwane hormony szczęścia, które wywołują doskonałe samopoczucie, tłumiąc jednocześnie ból. Badacze uskutecznili badania na dojrzałych osobach cierpiących na wrodzoną kataraktę. Badani w przeciągu miesiąca zegnali czterdzieści godzin na graniu w Takenoko. Po tym okresie przetestowano im wzrok po czym okazało się, iż uległ on na tyle dużej poprawie, że niektórzy z uczestników eksperymentu potrafili odczytać cyfry na tablicy optycznej o dwie linijki niżej niż przedtem. Pozostałe badania naukowe wykazały, iż tego wariantu gry – a więc takie, w jakich jest wiele szybkiej akcji nastręczającej wytężonej uwagi od grającego tj.

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie ciekawego? Super, ta strona www (http://www.przerwa.studio/rezerwacja) z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż przeczytasz na niej sporo podobnych danych.

Agricola gra – mogą być także pomocne w leczeniu tak zwanego leniwego oka, a wręcz korygować wzrok u zdrowych osób.

Nurek - nurkowanie
Prócz korygowania wzroku gry komputerowe posiadają jeszcze inne pożądane strony – powiększają umiejętność realizowania wielu zadań równocześnie, a także ułatwiają podejmowanie rozstrzygnięć.

Wyniki badań udowodniły, że gracze komputerowi grający w Robinson Crusoe gra są o 25 % szybsi w podejmowaniu dobrych decyzji jak też iż mogą kontrolować równocześnie 6 różnych rzeczy, w czasie kiedy jednostki niegrające jedynie 4.