Pochodząca z brytyjskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w stolicy kraju. Twórczość tej grupy określana była mianem rocka psychodelicznego oraz, w późniejszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich nazywać fani, skończyli swą twórczość muzyczną w 2005 roku, jednak do teraz odnajdują stale coraz więcej entuzjastów na świecie, szczególnie wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, więc sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple

Źródło: http://www.flickr.com/

Patrząc na fińską grupę nightwish, od przesłuchania pierwszego kawałka widać prawdziwą pasję. W 1966 roku został założony zespół, którego muzyka określana jest jako metal symfoniczny oraz power metal, jednak w tworzonej przez nich muzyce nie brak elementów przypisywanych gothic oraz heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records.

Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odnośnik tutaj (http://www.koneser.eu/rozrywka-kultura/), a odnajdziesz w tamtym miejscu wiele fascynujących informacji.

Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest bezsprzecznie niepowtarzalny wokal Tarji Turunen oraz później Anette Olzon.

Ciekawe podejście grupy pink floyd (kliknij) do swojej muzyki, ale także do całej otoczki swojej twórczości, widać od razu. Floydzi udowadniali fanom zawsze niezwykłą grafikę na swoich albumach, natomiast filozoficzne teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na sporą skalę, natomiast dla uczestników – niezwykłym przeżyciem. Sporym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Nightwish jako grupa znana jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania też teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, który osobiście określa gatunek muzyczny tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Wyjątkowe wrażenia podczas słuchania tej muzyki są zapewnione. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie. Są to płyty na jakich znaleźć można teksty i muzykę o niezwykłej głębi.