Kamera GoPro jest mechanizmem stosowanym do zadań specjalnych. Była ona wyprodukowana dla osób związanych ze sportami ekstremalnymi uprawianymi w niezwykle różnorodnych uwarunkowaniach. Od zdobywania trudno dostępnych górskich tras, poprzez kitesurfing do zjazdów na nartach kończąc.

Do GoPro przygotowano wiele akcesoriów, które wspomagają nagrywanie filmów w niezwykle ciężkich warunkach. Osoby zaciekawione tego typu kamerą mogłyby zechcieć dokupić ponadto dodatkowe akcesoria w celu, żeby korzystanie z tego typu kamery było w większym stopniu przyjemne. Do takich akcesoriów GoPro 4 zaliczyć możemy przykładowo dodatkowe baterie, gdyż sporty ekstremalne z pewnością wymagają pojemnej baterii, aby mimo długotrwałego przebywania poza domem (zobacz złącza przemysłowe) właściciel mógł uchwycić ulotne momenty. Rozwiązaniem tego kłopotu jest zakup dodatkowych akumulatorków, które po podłączeniu do kamery mogą podwoić czas nagrywania. Są także akcesoria montażowe, które sprawiają, że kręcenie z dłoni w skrajnych warunkach albo w czasie jazdy na nartach będzie znacznie łatwiejsze. W tego typu sytuacji warto wykorzystać specjalistyczne uchwyty, które zezwolą na przytwierdzenie kamery do bardziej stabilnego podłoża.
agregat prądotwórczy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży możemy spotkać elementy montażowe stosowane do mocowania na wszelkiego rodzaju rurach, RAMach lub klatkach, możemy także nabyć akcesoria montażowe, przykładowo na kask rowerowy. Możemy nabyć także akcesoria montażowe do głowy, na nadgarstek albo na nogi. W sprzedaży są także elementy montażowe na tors dla przykładu w postaci szelek. Do innych akcesoriów do GoPro 4 można by zaliczyć monopody i statywy.

Takie akcesoria GoPro 4 pozwalają na wykonanie sobie na własną rękę ujęcia sylwetki z pewnej odległości. Poza tym żeby zagwarantować stabilny obraz w rejestrowanych ujęciach możemy dokupić statyw.