Niestety nierzadko jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Są tacy, którzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu osób jest raczej niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy mówią, że mankamenty ich pracy wydają się być mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo okropna, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Mądrym rozwiązaniem będzie wtedy szukanie nowej posady.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku (http://z-nami.eu/jak-przygotowac-mieszkanie-do-wynajmu/), gdyż najprawdopodobniej zaskoczy Cię to, jak niesamowicie fascynujące treści tam są opublikowane.

Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam pracowaliśmy). Jednakże mamy możliwość, by zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym się śpieszy albo dla tych, którzy nie są w stanie już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Trzeba jednak starać się dojść do kompromisu. Można chociażby zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wtedy także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne jest to, aby być świadomym tego, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.