Kiedyś ludzie rzadko dożywali sędziwego wieku. Dzisiaj ludzie, którzy przekroczyły magiczną setkę, nikogo już nie dziwią.

usługi

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Jakość życia w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat znacznie się polepszyła. Posiadamy coraz lepszą służbę zdrowia i jesteśmy lepiej odżywieni. Powyższe oraz inne przyczyny sprawiają, że ludzie żyją znacznie dłużej. Dostrzegły to też korporacje, które pomału zaczynają przekierowywać swoje działania. Wcześniej nastawiały się wyłącznie na młodych klientów. W obecnym świecie coraz częściej rynek napędzają też seniorzy. Posiadają oni czas i często też środki, żeby podróżować, chodzić do kina czy na przeróżnego typu kursy. Senior przecież też ma prawo, żeby czerpać z życia pełnymi garściami. Rzecz jasna, by było to możliwe, to musi w głównej mierze zatroszczyć się o swe zdrowie. Należy zatem pomyśleć o prywatnej służbie zdrowia. Szkoda przecież ostatnie lata życia tracić w kolejkach do państwowego lekarza. W prywatnych przychodniach będziemy traktowani z szacunkiem, lekarz będzie miły, ale przede wszystkim nie będzie trzeba miesiącami oczekiwać na wizytę u specjalisty czy badania. W tym wieku to niezwykle ważne. Ciesząc się świetnym zdrowiem, będziemy mogli poświęcić się swoim pasjom oraz spędzać więcej czasu z rodziną. Będziemy mogli zabierać wnuki do ZOO lub do kina.

Tak powinna wyglądać wymarzona emerytura — szczęśliwa i spokojna. Czekając w kolejkach do lekarzy z NFZ, człowiek może dać zawładnąć się jedynie depresji oraz głębokiej frustracji.