Czy wiesz, że od osób, jakie pragną być zatrudnione jako stróż jakiegoś obiektu, nie stawia się zazwyczaj jakichś wyśrubowanych wymagań? Oczywiście zalecane są osoby, jakie legitymują się wykształceniem średnim, znają przepisy PPOŻ oraz ew. mają już doświadczenie w pracy na zbliżonym stanowisku.
Potoczne oznaczenie takiego etatu to odźwierny, jednak w ogłoszeniach o pracę stosuje się także nazwy: stróż.

Do jego zadań należy utrzymywanie porządku na wyznaczonym obszarze, którym mógłby być np. parking czy też kamienica. Ponadto w co poniektórych wypadkach (np. dozór nad blokiem mieszkaniowym), wspomniany dozorca ma obowiązek utrzymywania porządku nad terenem przyległym do danej posiadłości.

Nasze następne wpisy są tak samo interesujące, jak ten. Więc najedź na link tutaj giełda długów osób prywatnych i przeglądaj rzetelne wiadomości. Zachęcamy!

Poza tym tego typu nadzór tyczy się także mienia, jakie znajduje się w ochranianym przez niego budynku. To właśnie z dozorcą, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiał ktoś, kto zamierza taki obiekt odwiedzić. Pozostałymi słowy właściwy dozorca musi poza koniecznością troszczenia się o estetyczny wygląd oraz stan technologiczny obiektu, odznaczać się też zdolnościami interpersonalnymi.

poszukiwania

Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com
Do innych zadań osoby, która funkcjonuje na takiej posadzie jak dozorca jest także zapisywanie osób, które przychodzą oraz odchodzą z obiektu, nad którym posiada on swój nadzór. Taki pracownik wykonuje też drobne prace konserwacyjne oraz związane z utrzymywaniem porządku.

W ich ramach może np. zamiatać gałęzie przed drzwiami do domu albo zamykać lufciki, aby przewietrzyć środek takiego obiektu. Pensje na tym stanowisku nie należą do największych, jednak ma to swe uzasadnienie. Praca nie jest trudna ani uciążliwa.