Indukcją nazywamy wprowadzenie w jakiś stan, czy wzbudzenie wyznaczonego zjawiska. Rezultat ten jest wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki, m.in. w psychologii, elektrostatyce, biologii, socjologii czy też matematyce.
W codziennym życiu posiadamy możliwość korzystania z tzw.

płyt indukcyjnych, które są wykorzystane w domu w kuchni jako odpowiednik kuchenki gazowej. Do niedługiego czasu takiej płyty były bardzo kosztowne, jednak obecnie można je kupić po dosyć przystępnych cenach. Jakiego rodzaju są zalety tego typu płyt, to się okaże w niniejszym artykule. Pod szklaną płytą są cewki indukcyjne. Kiedy położymy na nie specjalne naczynia wykonane ze stali ferromagnetycznej, która przyciąga magnetyk, cewki produkują zmienne pole elektromagnetyczne, które wytwarza ciepło wewnątrz naczynia. Największą zaletą takich płyt jest to, że jest to niebywale wydajne wyjście. Ciepło jest wytwarzane jedynie w rondlu, nie zaś na całej płycie. Płyta natomiast może rozpoznać rozmiar naczynia i dostosować pole powierzchni grzania do płaszczyzny dna naczynia.
rzut - sprzęt

Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na tego typu indukcyjnej kuchence położymy niechcący przedmiot, np. pokrywkę lub sztućce, płyta nie będzie działać, gdyż specjalne rondle muszą być idealnie płaskie, aby indukcja mogła się włączyć. Następną zaletą jest skrócony o 30% okres gotowania w zestawieniu z kuchenkami gazowymi. Ponadto płyty indukcyjne mogą posiadać dodatkowe funkcje. Niektórzy wytwórcy proponują zabezpieczenia przed włączeniem płyt indukcyjnych przez dzieci.

Czy poszukujesz świeżych danych na opisywany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do tekstu (https://www.copyekspert.pl/), na którym znajdziesz atrakcyjne wiadomości, które zachowasz w pamięci na długi czas.

Pozostali wytwórcy oferują funkcję nasilenia grzania o 50%. Są także płyty, które mógłby rozpoznać czy leżą na nich jakiekolwiek naczynia i jeśli tak i je podniesiemy, to płyta się Automatycznie wyłączy.

Jeżeli zapomnimy o szykowanej akurat potrawie, kuchenka indukcyjna po upływie uprzednio ustalonego czasu, sama machinalnie się wyłączy. Płyta przez cały czas jest zimna, zatem bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystości.