Audiobook to po prostu książka mówiona, czyli nagranie dźwiękowe, jakie zawiera odczytany przez lektora tekst jakiejś publikacji książkowej. Tego rodzaju książka jest zachowana bardzo często na płycie kompaktowej albo mp3, coraz mniej często spotyka się ją jako kasetę magnetofonową. W Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej zainteresowanie audiobookami stale rośnie, możnasię spodziewać, że i takie same tendencje zauważalne będą i w naszym kraju.

Audiobooki spotykamy w czterech odmianach. Pierwszą z nich jest syntezator mowy. To faktycznie najmniej wartościowy typ słuchowiska, na pewno denerwujący na dłużej. Wybrać go powinniśmy, gdy nie mamy innej metody, gdy nie istnieje inny sposób na zdobycie interesującej nas książki. Kolejnym typem jest lektor. Stonowany, spokojny głos lektora jest najbardziej odpowiedni w pozycjach naukowych, poradnikowych lub biznesowych. Nie jest dobry za to w literaturze pięknej, gdyż jest zbyt małe emocjonalne zaangażowanie. Jeśli natomiast chodzi o literaturę piękną, najbardziej właściwy będzie głos aktora.

telefon ze słuchawkami

Autor: athriftymrs.com
Źródło: http://www.flickr.com

Nabywają książkę nie możemy się sugerować tym, czy lubimy czy nie konkretnego aktora. Jego głos w audiobooku, a gra aktorska na scenie, to całkowicie dwie osobne kwestie. Niejeden aktor, za jakim przepadacie może was rozczarować, tym sposobem, aktor całkowicie nieznany albo taki, co za nim nie przepadaliście może was naprawdę miło zaskoczyć. Coraz częściej pojawia się też audiobook, w w jakim to autor czyta własną publikację.

Czyżbyś chciał otrzymać sporo informacji na ów interesujący temat? Potrzebujesz faktów? Więc naciśnij i sprawdź (https://www.saleweselne.com/dabrowa-tarnowska/) – kolejne wpisy oczekują na Ciebie.

To chyba najlepszy sposób na audiobooka. Powstaje coraz większa ilość tego rodzaju publikacji, ponieważ jest nimi duże zainteresowanie.

Jesteśmy w stanie odnaleźć publikacje z każdej dziedziny, od nieskomplikowanych poradników przez książki sensacyjne, po bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam tutaj. Nowe audiobooki są bardzo dobre jakościowo, dobrej jakości dźwięku. Na rynku jednakże odnajdziemy również audiobooki tworzone dla niewidomych dawno temu, ponieważ w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Jesteśmy w stanie je w dzisiejszych czasach zakupić, ponieważ są przerobione na format mp3. Jednak, od takich publikacji wymagana jest cierpliwość, ponieważ niezbyt dobra jakość oraz słaby dźwięk powodują, że tego typu nagrania są dla prawdziwych pasjonatów.