Nie wszyscy ludzie mają świadomość, że można trafić do więzienia za swe długi. Jednak jest tak jedynie w co poniektórych wypadkach. W tym wypadku nie musimy liczyć na przedawnienie długu, ponieważ są tego typu sytuacje, w których uchylanie się od zapłaty może skończyć się zasądzeniem kary pozbawienia wolności.

więzienie

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Nie spłacanie tzw. chwilówek nie jest jeszcze powodem do odsiadki, przy czym malwersacje podatkowe mogłyby się już zakończyć karą 15 letniego więzienia. Do zakładu karnego można trafić za swoje zadłużenia, ale tylko w co poniektórych przypadkach. Więzienie za zadłużenie może zostać zasądzone w takiej okoliczności, kiedy wierzyciel uchyla się od płacenia i będzie mu to udowodnione. W odmiennym wypadku dość ciężko jest mówić o tym, że za długi można by iść do więzienia, gdyż jedynie za niezapłacone wierzytelności nikt nie ma prawa odbierać nikomu wolności.
Okoliczności, które wprost wpływają na powstanie długu, które powodują, że któraś osoba trafi do więzienia za długi, zatem potocznie ujmując za zaleganie z opłacaniem alimentów, albo wyłudzenie kredytu czy pożyczki, niezapłacenie mandatu, wyzbywanie się majątku, wymigiwanie się od podatków. Jeśli chodzi o pożyczki czy kredyty, to nie spłacanie „chwilówek” nie może się skończyć w areszcie. Nie znaczy to jednak, że wierzyciel pożyczkowy jest całkowicie bezkarny.

Jeśli czytasz ten tekst to znaczy, że omawiana tematyka Cię interesuje – pod tym linkiem (https://www.pl.gigroup.com/praca/it/) odnajdziesz podobne, tak samo pasjonujące informacje.

Konsekwencje nie oddawania tzw. chwilówek to chociażby wpisanie konkretnej osoby do Krajowego Rejestru Długów czy też utrata zdolności kredytowej.

Z tego też powodu choć więzienie za długi nie odnosi się do „chwilówek”, to spłacanie należności jest najbardziej istotne dla każdego człowieka, nawet takiego, który ma niezwykle trudną sytuację, tego typu jak chociażby podział kredytu dokonywany po rozwodzie. Z tego też powodu należy robić wszystko, aby nie posiadać jakichkolwiek należności finansowych.