Czy pojmujesz, jak ogromną moc przekonywania może posiadać taka postać przekazu którą jest audycja radiowa? W dniu 30 października 1938 roku amerykańska stacja radiowa CBS przekazała tak pełnowymiarowe słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.

Ogrodzenie na plac zabaw

Autor: Legi
Źródło: Legi
„Wojna światów”, iż duża część społeczeństwa została utwierdzona w przeświadczeniu, że w ich kraju nastąpiło lądowanie marsjańskiego statku kosmicznego.
Oczywiście w rzeczywistości tego typu inwazja nie miała miejsca oraz wbrew prowadzonej rzekomo „na żywo” relacji nikt nie zginął, lecz moc radia pokazała jak olbrzymią posiada siłę. Obecnie, ok.

Jeśli zafrapowała Cię omawiana problematyka, śmiało wejdź na ten odnośnik – to omówienie (https://www.sklep-wina.pl/) z pewnością również będzie warte Twojej uwagi!

80 lat po niniejszym przełomowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest niezwykle chętnie stosowana przez agencje marketingowe. Co prawda tego typu reklama trwa najczęściej kilka albo kilkanaście chwil, ale jeżeli tylko jest zrealizowana z pomysłem, to na długo zapada w pamięć słuchaczom. Jest tak szczególnie wtenczas, kiedy wzbudza sympatię oraz jest zwyczajnie fajna, inna niżeli pozostałe. Tego typu reklama radiowa, w której jest mowa o dwóch oferujących sobie życiowe porady koleżankach już od dawna nie jest przekonywująca.

Podług co poniektórych badań marketingowych dużą skutecznością wykazuje się tego typu reklama radiowa, w której występuje jakieś dziecko. W ten wariant mogą być reklamowane wszelkie produkty, które są przeznaczone dla tej gromady klientów. Przykładowo potrafią to być słodycze, lecz również przykładowo jakiekolwiek medykamenty.

Ponadto należy wspomnieć, że reklama radiowa może docierać do adresata, jaki akurat przykładowo jedzie autem lub jest w pracy lub zwyczajnie nastawia posiłek.I ma włączone radio, w którym co jakiś moment są puszczane promocje.