Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy umożliwia most zwodzony zbudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w naszym kraju.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, spełniający zarazem funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego znakomicie widać cały pas portu. Przybijają tutaj zachwycające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dotrzeć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Pełno tu także jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednakże od momentu jego powstania wykonano tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tamtej chwili wygląd latarni nie uległ zmianie.

Ogromną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo oddzielona od Bałtyku kamieniami. Znajdują się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania przeróżnego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest dobry mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i ma znaczne ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i stosunkowo niedrogie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla hobbystów historycznych pojazdów wojskowych. Rokrocznie przygotowywany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co sprawia, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtenczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się również pozostałości po szalenie atrakcyjnym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, wybudowanej przez Niemców. Należy także wspomnieć, że w trakcie stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Pełną ofertę na wczasy dwa tysiące piętnaście w Darłówku można odnaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:
– Darłówko noclegi
– pensjonaty Darłówko
– Darłówko kwatery kwatery pracownicze łódź
– domki nad morzem