Dzisiaj o dronach jest coraz głośniej do komercyjnych zastosowań. Ogromne podmioty zastanawiają się jak użyć popularnego latającego urządzenia do usprawnienia transportu. Jednak mógłby on mieć jeszcze dużo innych zastosowań i dzięki temu typowy człowiek mógłby go kupić i wykorzystać w sposób, jaki jemu przyjdzie do głowy.
Dzisiaj drony mogą mieć wykorzystanie militarne do obserwowania, ale i wykonywania bojowych przedsięwzięć.

Wielofunkcyjny pilot Measy RC10

Autor: Measy Electronics
Źródło: Measy Electronics
Mogłyby być one wykorzystywane do badania niełatwo dostępnych miejsc np. podbiegunowych przestrzeni. Przykładem tego typu zastosowania może być pomiar ozonowej powłoki albo liczenie stad bydła. Są to niesamowicie użyteczne urządzenia do kręcenia filmów czy wykonywania zdjęć z wysokości. Są plany, żeby drony były stosowane do dostarczania paczek kurierskich. Jednak są to na razie zaledwie plany na przyszłość. Mikro drony mogą posłużyć jako zabawki, podobnie jak to jest w przypadku sterowanych zdalnie modeli samolotów.

Windows 7 wspiera pamięci PQI

Autor: PR Solution
Źródło: PR Solution
Pod warunkiem, że dron będzie latać w zasięgu wzroku, w naszym kraju każdy mógłby go wykorzystywać.zakupów (www.logintrade.pl/)Dla dronów, które ważą więcej niż 25 kilogramów, wymagane jest uzyskanie pozwolenia, jakie umożliwia lot w specjalnej kategorii. Osoby chcące wykonywać odpłatnie fotografie z wysokości, muszą obowiązkowo uzyskać świadectwo kwalifikacji, zakupić OC oraz odbyć badania lekarsko-lotnicze. Jeżeli twoim szczególnym zainteresowaniem są ostatnio drony sklep, który je proponuje z pewnością ma jakąś ciekawą ofertę dla ciebie. Tego typu niewielkie narzędzie może być doskonałym dopełnieniem oferty fotografów i kamerzystów. Tego typu kadry z wysokości robią wrażenie i sprawią, że przeciętny obraz będzie atrakcyjniejszy. Mogłyby być stosowane na sesjach plenerowych czy filmach promocyjnych.

Dzisiaj już można by nabyć niewielkie drony kierowane przy pomocy telefonu komórkowego. Tego typu dron może nie jedynie latać, lecz także można podłączyć do niego nieduży aparat czy kamerę.