Nie powinniśmy zabraniać dzieciom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie powinny ślęczeć przed ekranem cały dzień. Zatem rozważnie musimy wybierać dla nich wartościowe programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja przyciąga wszystkich od początku – od chwili powstania. Ruch na ekranie olśniewa i powoduje, że możemy wpatrywać się w niego przez kilka godzin. Nie jest to oczywiście zbyt zdrowe, zwłaszcza dla najmłodszych. Z tego powodu rodzice muszą starannie selekcjonować to, co skrzat ogląda. Warto wybrać taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka. Może być o zwierzętach. Maluchy przecież uwielbiają zwierzątka. Te, które można trzymać w przydomowej zagrodzie i te dzikie, które można spotkać tylko w ogrodzie zoologicznym. Jeśli nasz bobas jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak wcześniej musimy sprawdzić, że są to bajki pozbawione agresji oraz złych charakterów. Nasze dziecko powinno patrzeć na nie z przyjemnością oraz czerpać z nich wiadomości o przyjaźni i prawdomówności.

Masz wielki problem ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno skutecznie może pomóc Ci ta strona (https://lemans.pl/).

Strach i chowanie się za kanapą nie dadzą pozytywnych rezultatów. Początkowo musimy z naszym dzieckiem oglądać telewizję razem. Trzeba uczyć je, że kiedy przychodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy zajmować się czymś innym. Mamy możliwość razem układać klocki lub pichcić obiad.

Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niebywale dobry wpływ na rozwój naszego maleństwa. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim musimy umieć znaleźć umiar.