Wybór fajnego mieszkania to niełatwe zadanie. W tym wypadku nie powinno się działać szybko i pochopnie, bo może wiązać się to z fatalnym skutkiem. Wybór czterech kątów do życia, nieważne w jakim jesteśmy wieku i gdzie jesteśmy, powinien być prowadzony rozważnie. Poniżej niedługi tekst o tym, na co zwracać uwagę i na co uważać, kiedy szukamy mieszkania.

Wrocław posiada coraz tańsze mieszkania (np. ). Pośród szukających zauważalnie często wybierane są mieszkania dwu i trzy pokojowe, bo ich cena jest tylko odrobinę wyższa od tej, którą musi się wydać na garsonierę. To dobry wybór dla żyjących z przyjaciółmi żaków lub dla par rozważających powiększenie rodziny. Drugą możliwością może być dom jednorodzinny. Aktualny krach na rynku nieruchomości sprawił, że ceny obniżają z dnia na dzień. Kryzys notuje się od paru miesięcy, najmocniej pogłębił się w maju tego roku. Przewidywania wskazują, że to potrwa dłużej.


Wyświetl większą mapę

Szukając mieszkania należy wnikliwie przyjrzeć się sąsiedztwu. Wrocław jest bardzo rozległym miastem, czyli powinno nas zainteresować odpowiednio skomunikowane osiedle. Na Psim Polu aktualnie można znaleźć jedne z najmniej tanich mieszkań, właśnie z powodu tłoku na drogach i niedostatecznej liczby kursów autobusów. Położenie ulegnie zmianie po pociągnięciu linii tramwajowej. Jeżeli doceniamy ciszę, zaleca się wybrać lokum na granicach miasta albo też na słynącej z łąk i terenów zielonych Wielkiej Wyspie. Leżące na niej osiedla Biskup i Sępolno zaliczają się do najbardziej cenionych, o czym wie każdy deweloper Wrocław ma niestety sporo miejsc zadeptywanych i głośnych, stąd odradzam wybór okolic stadionu i obwodnicy (wieczny plac budowy) i ścisłego środka miasta.

I ostatecznie jeszcze dylemat – kamienica czy blok z wielkiej płyty? Oczywiście, że to pierwsze. Wybierając przedwojenne budownictwo (apartamenty rewal sprzedaż) trzeba pamiętać jednak o montowanych w nim piecach kaflowych. No i oczywiście o kosztownych remontach.