Nastąpił w końcu ten wspaniały dzień, gdy mężczyzna przykucnął na jedno kolano i wyraził słowa, których wyczekuje niejedna kobieta. Szczęście wezbrało w dziewczynie, a łzy wzruszenia zauważalne były na policzkach. A kiedy ostatni finał? Teraz dopiero rozpoczyna się bieganina.

Młoda para

Autor: Luca Fazzolari
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejne dni po takim zdarzeniu wydają się bajeczne. Informowanie najbliższych powoduje, że czujemy wszystko raz jeszcze. Mimo to przychodzi ten moment, gdy należy zejść na ziemię i pomyśleć o przygotowaniu jednego z ważniejszych zdarzeń w naszym życiu, czyli ślubu oraz wesela. Zorganizowanie tego typu imprezy wiąże się z zamówieniem księdza, daty ślubu, dekoracji w kościele i na sali, organisty, bądź śpiewaczki, orkiestry sukni i wiele, wiele innych cudowności. Trzeba przyznać, że te działania niekoniecznie rozanielają już nas tak bardzo. Niejednokrotnie sprawiają wiele problemów, które powodują w nas zawrót głowy. Przykładowo, nieustannym kłopotem jest zdecydowanie, czy wydarzenie ma być nagrywane, czy może wystarczy fotograf ślubny jak . Z braku zręczności w zaprezentowaniu argumentów za i przeciw, zwykle zostają zaangażowani obaj profesjonaliści. Niestety, tak naprawdę odświeżanie wspomnień z uroczystości przy pomocy filmu można policzyć na palcach jednej ręki. Ewidentnie lepszym pomysłem jest nakazanie wykonania jedynie zdjęć. Szczególnie, że ceny usług mogą wywołać u nas napad paniki. Filmowanie samego ślubu kościelnego kosztuje ok 1600 zł, a pakiet rozszerzony o imprezę na sali oraz błogosławieństwo w domu panny młodej przedstawia już cenę 3200 zł. Koszt związany z pamiątkami fotograficznymi rozpoczyna od ok. 800-900 zł, a jeśli chcemy pakiet deluxe to może on formować się w okolicach 4000 zł. Przypuszczalnie decydując się na tzw.

Nierzadko o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie oceny. Może tak będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury pokrewnego artykułu.

„full service” koszty wyniosą nas 7000-8000 zł. Robią wrażenie, a przecież są jeszcze inne działania do zrealizowania.

Pani młoda z druhnami

Autor: Rahul de Cunha
Źródło: http://www.flickr.com
Przydarza się także, że fachowy fotograf ślubny nie jest konieczny. Możemy znaleźć wiele ludzi interesujących się fotografią i robiących to amatorsko. Dlatego, nim zdeklarujemy się na szybkie wyzbycie się pieniędzy, opłaca się na początku poszukiwać możliwości wśród znajomych lub w sieci. Dużo zdołamy zaoszczędzić.