Otwierając firmę, musimy być przygotowani na wszelkie koszty, jakie musimy ponieść, by biznes zaczął pracować na pełnych obrotach. Zawsze należy coś zainwestować w rozwój interesu. Bez wkładu własnego bardzo ciężko jest ruszyć zwerwą. Dlatego sporo instytucji bankowych ma w ofercie korzystne kredyty dla świeżo upieczonych firm, tym sposobem ułatwiając im start.

Technologie informatyczne

Autor: J R
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywną opcją dofinansowania jest także bardzo popularny obecnie leasing. Z tego rozwiązania korzystają zwłaszcza osoby, które oferują usługi informatyczne. Jak wiadomo, taka działalność to wymóg jakościowego i, zazwyczaj, niezwykle drogiego sprzętu. Nie wszyscy mogą sobie na taki nabytek pozwolić. Stad też warto wziąć pod uwagę umowę leasingową.

Jest to niezwykle korzystne wyjście, głównie dla ludzi z branży informatycznej (dowiedz się gdzie rekrutować specjalistów na ), gdzie ogromne znaczenie ma dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki. Na rynku pojawiają się firmy, które, reagując na ogromne zapotrzebowanie, oferują niezwykle korzystne warunki leasingu. Obiektem leasingu mogą być komputery, ekrany, sprzęt audiowizualny, jak również sprzęt sieciowy.

Informatyka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy muszą błyskawicznie reagować na nowinki techniczne i wszelkie zmiany w branży. To też świetny pomysł dla tych, którzy chcą prowadzić politykę szybkiej ekspansji rozwojowej w firmie. Bardzo ważną informacją jest fakt, że wszelkie raty leasingowe mogą być kosztem uzyskania przychodu. W przeciwieństwie do kredytów w bankach, w przypadku leasingu funkcjonują łatwiejsze procedury.

Tymczasem, leasing oprogramowania nie jest częsta praktyką. Jest to spowodowane tym, że oprogramowania do komputerów nie są wartością trwałą, stąd tez rodzą niejasności od strony prawnej. Zaoszczędzone na leasingu osprzętu komputerowego pieniądze, można zainwestować w wysokiej klasy oprogramowanie, które jest nam potrzebne w codziennej pracy.Warto pamiętać, ze w zależności od rodzaju umowy, jaką podpiszemy, po upływie jej ważności możemy wykupić używany sprzęt.