Jeszcze kilka lat temu Internet wykorzystywany był w głównej mierze do tego, ażeby komunikować się z bliskimi, szukać rozrywki oraz informacji na wszelkie atrakcyjne dla nas tematy. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż Internet ciągle się rozwija, dostęp do niego posiada coraz liczniejsze grono osób na całym świecie, a zakres jego możliwości nieustannie się poszerza. W jakim kierunku postępuje jego rozwój?

internet, technologie

Źródło: freepik.com
Nie jest ciężko zaobserwować, że Internet coraz częściej jest nam niezbędny w codziennym funkcjonowaniu. To właśnie w sieci weryfikujemy rozkład jazdy pociągów, zamawiamy bilety samolotowe, bookujemy hotele, płacimy rachunki, robimy zakupy… Rozwój Internetu postępuje niezwykle prędko, co wynika po części z tego, że coraz więcej przedsiębiorstw widzi w tym swe szanse na dodatkowy zysk albo oszczędności kosztów- więcej na ten temat: alterWEB Banki coraz częściej promują własne mobilne albo internetowe platformy, ażeby zredukować liczbę kapitałochłonnych placówek do potrzebnego minimum. Firmy reklamują się coraz chętniej online, ponieważ marketing mobilny i internetowy to tańsze i bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż reklama tradycyjna. Popularne stają się także przeróżnego rodzaju gry, aplikacje oraz platformy, jakie coraz częściej zastępują nam rozrywkę, z której korzystaliśmy jeszcze kilka lat wstecz. Zmiany tego typu można wymienić niezwykle długo. Ten temat szerzej opisano tu- czym jest marketing mobliny

laptop, internet, strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć jednakże świadomość tego, iż rozwój Internetu niesie za sobą też wiele zagrożeń. Mowa nie jedynie o możliwych uzależnieniach, jakie nie są dziś niczym niezwykłym, ale także wielu innych nieprzyjemnych konsekwencjach. Winniśmy wspomnieć między innymi o zagrożeniu związanym z kradzieżą danych osobowych i włamaniami systemów bankowości internetowej. Mimo stale rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy nieustannie znajdują skuteczne sposoby funkcjonowania. Powinniśmy zatem stosować niełatwe do złamania hasła i efektywnie nimi zarządzać przy pomocy odpowiednich narzędzi np. chrome hasła. Pomyśleć trzeba także o zabezpieczeniu swego komputera i telefonu- pomoc znajdziesz tu: hasła przeglądarki chrome.