Wstępując do sklepu w poszukiwaniu zwykłej pralki, jaka spełniać ma fundamentalne funkcje, okazuje się, że nie będzie to proste zadanie.
Producenci oferują mnóstwo modeli, które mogą różnić się pomiędzy sobą wszystkim – począwszy od sposobu ładowania, kończąc na rzadko spotykanych czy też tzw. „inteligentnych” funkcjach.

Pojawiają się liczne pytania dotyczące wyboru: jaka pralka nadaje się do naszej łazienki? Jaka będzie lepsza? Jaka lepiej sprawdzi się przy dużej rodzinie, zaś jaka w niedużej łazience? Przed wybraniem się do sklepu, warto zastanowić się nad wyczekiwaniami a także naszymi potrzebami. Warto wziąć pod uwagę parę najważniejszych cech pralek, które zaważą na komforcie użytkowania, a również samego rozmieszczenia urządzenia w łazience. Pojemność. Przy zakupie Gorenje pralki jest to jeden z najważniejszych elementów, jaki przede wszystkim zależy od wielkości familii, a również ilością miejsca w docelowym pomieszczeniu. W sprzedaży dostępne są modele, których ładowność bębna wynosi od 3 do wręcz 10 kg. Jeżeli pralka przeznaczona będzie dla singla bądź pary w nieogromnym mieszkaniu, należy zainwestować w najmniejsze urządzenia o pojemności do pięciu kg.
oceniamy strony internetowe

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Klasa energetyczna. Jednakowo jak w pozostałych urządzeniach AGD, producenci zobowiązani są do oznakowania klasy efektywności energetycznej pralki, znajdującej się na naklejce.

Chcesz wiedzieć więcej z tego intrygującego zagadnienia? Więc świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij tu i przenieś się do nowej strony.

Klasa informuje o jednoletnim zużyciu energii wyrażonym w kW/h.

Klasyfikacja obejmuje 7 stopni, oznaczonych od litery A+++ (największa efektywność) do D (najmniejsza) jak też zależna jest od współczynnika efektywności energetycznej.Poszukując oszczędnej pralki, powinniśmy zwracać uwagę nie jedynie na klasę energetyczną, ale także zużycie wody w czasie pojedynczego cyklu prania.