Zawodowe poszukiwanie pracy wymaga bardzo szerokiej wiedzy z zakresu lokalnego rynku oraz powiązań biznesowych, które właśnie obowiązują. Agencja pracy funkcjonuje troszkę inaczej niż osoba bezrobotna, która również szuka pracy nie tyle dla siebie, lecz dla wielu innych osób o różnych umiejętnościach oraz kompetencjach.

KRS

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com
Firma proponująca pośrednictwo pracy działa na rynku zatrudnienia w danym rejonie, w miasteczku lub w skali całej Polski.

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę prawo gospodarcze radom, na której zgłębisz pokrewne zagadnienia.

Są również Agencje poszukujące zatrudnienia dla swych klientów za granicą Polski. W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są wykonywane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja pracy może pozyskiwać propozycje zatrudnienia na zamówienie klientów lub pośredniczyć w poszukiwaniu pracy tymczasowej. Klientami agencji pracy są osoby poszukujące adekwatnej pracy i pracodawcy, którzy pragną pozyskać pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych. Początkowym krokiem, który wiedzie do uruchomienia naszej agencji pośrednictwa zatrudnienia to wpis do CEIDG. Agencję można również prowadzić w formie spółki oraz w takiej sytuacji wpis rejestracyjny dokonywany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Osoba, która chciałaby otworzyć agencję pracy musi zdecydować czy chciałaby agencje prowadzić w postaci działalności jednoosobowej, czy chciałaby ją prowadzić jako spółka. Wybrać może spółkę cywilną, z.o.o albo akcyjną. Jeśli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to wtedy może dokonać tylko wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W tego typu wpisie dodać należy kolejne kody PKD zgodnie z założoną sferą funkcjonowania agencji pośrednictwa pracy. Nie można w naszym kraju prowadzić dwóch działalności gospodarczych równocześnie.

Można jedynie poszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już istnieje. Proces rejestracyjny spółki w KRS jest w większym stopniu zagmatwany niż rejestracja w CEIDG.