Zawodowe poszukiwanie pracy wymaga bardzo szerokiej wiedzy z zakresu lokalnego rynku oraz powiązań biznesowych, które właśnie obowiązują. Agencja pracy funkcjonuje troszkę inaczej niż osoba bezrobotna, która również szuka pracy nie tyle dla siebie, lecz dla wielu innych osób o różnych umiejętnościach oraz kompetencjach.

KRS

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com

Firma proponująca pośrednictwo pracy działa na rynku zatrudnienia w danym rejonie, w miasteczku lub w skali całej Polski. Są również Agencje poszukujące zatrudnienia dla swych klientów za granicą Polski. W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są wykonywane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja pracy może pozyskiwać propozycje zatrudnienia na zamówienie klientów lub pośredniczyć w poszukiwaniu pracy tymczasowej.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do przedstawianego zagadnienia poznaj szczegóły (https://wynajembezbik.pl/) tu.

Klientami agencji pracy są osoby poszukujące adekwatnej pracy i pracodawcy, którzy pragną pozyskać pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych. Początkowym krokiem, który wiedzie do uruchomienia naszej agencji pośrednictwa zatrudnienia to wpis do CEIDG. Agencję można również prowadzić w formie spółki oraz w takiej sytuacji wpis rejestracyjny dokonywany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Osoba, która chciałaby otworzyć agencję pracy musi zdecydować czy chciałaby agencje prowadzić w postaci działalności jednoosobowej, czy chciałaby ją prowadzić jako spółka. Wybrać może spółkę cywilną, z.o.o albo akcyjną. Jeśli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to wtedy może dokonać tylko wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W tego typu wpisie dodać należy kolejne kody PKD zgodnie z założoną sferą funkcjonowania agencji pośrednictwa pracy. Nie można w naszym kraju prowadzić dwóch działalności gospodarczych równocześnie.

Można jedynie poszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już istnieje. Proces rejestracyjny spółki w KRS jest w większym stopniu zagmatwany niż rejestracja w CEIDG.