Nawet najmniejsza firma pamiętać musi o tym, żeby raz w miesiącu lub kwartale rozliczyć się z fiskusem. Jednak aby odpowiednio to wykonać, to należy mieć choć trochę wiadomości na temat spraw księgowych. Tak naprawdę przy niewielkiej działalności, gdy wystawia się kilka dokumentów sprzedaży w miesiącu i ma podobną ilość wydatków wcale to tak trudne nie jest, szczególnie że można skorzystać z kilku bezpłatnych programów do prowadzenia spraw księgowych i bez żadnego ograniczenia korzystać z wiadomości dostępnych w internecie.

Przy pomocy takich programów można cały czas ewidencjonować zakupy i sprzedaż, przygotowywać deklaracje vat i robić wymagane prawem rejestry. Obsługa ich nie jest trudna i zdecydowana większość w miarę rozsądnych ludzi na pewno da sobie z tym radę. Można też zdecydować się na jeden z płatnych programów, ich wybór jest na tyle duży, że każdy bez problemów znajdzie najlepszy do swoich możliwości finansowych oraz potrzeb. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że samodzielnie korzystając z takiego programu należy pamiętać o każdej rzeczy, włącznie z takimi jak składki zus do odliczenia. Więcej na .

Nie ociągaj się! Zachęcamy – naciśnij w link i nie czuj żadnych ograniczeń. Stworzyliśmy tam dla Ciebie sporo interesujących postów.

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się księgowe usługi realizowane w internetowych serwisach. Ich najważniejszym plusem są niskie ceny, przeważnie abonament miesięczny powinien się zamknąć w kwocie kilkudziesięciu złotych, a w ramach tego dostaje się nie tylko bardzo potężne narzędzie do ewidencjonowania wszystkiego, lecz również profesjonalne wsparcie księgowego. W takich serwisach większość operacji należy samodzielnie zarejestrować, lecz już policzeniem wszystkiego zajmują się algorytmy programu. Czytaj także .

A jeśli pojawią się jakieś wątpliwości przykładowo jak rozliczyć sprzedaż środka trwałego, to można połączyć się z jednym z konsultantów, który wszystko wyjaśni zgodnie z przepisami, które obowiązują. Następną zaletą tego typu serwisów jest dostęp do nich z wielu różnych miejsc miejsca. Wystarczy posiadać jakiś komputer i dostęp do internetu, z czym dzisiaj problemów wielkich nie ma, żeby można było wystawiać faktury dla klientów tam, gdzie aktualnie się przebywa. Więcej na .