W ogromnym tempie odmienia się nasz świat. Używamy współczesnych technologii praktycznie naturalnie. Dopiero wspólna lektura z potomstwem edukacyjnej publikacji z obszaru historii techniki uświadamia nam, jak dużo się odmieniło w niezwykle krótkim czasie – starczy bowiem krótki okres stosowania skutecznej technologii, a już zapominamy o dawnych podejściach, a te nowe rozpatrujemy jak coś oczywistego. Tak dzieje się z netem. Ten żwawy 46 latek króluje niepodzielnie zmieniając nasze życie.

myszka do komputera

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy bowiem niezbyt drogi abonament u dowolnego dostawcy telekomunikacyjnego oraz przekazany przez niego modem usb, aby cieszyć się dostępem do niezliczonej liczby informacji. Ten starszy pan niepostrzeżenie odmienia również sposób naszej pracy. Nie chodzi o to, iż nierzadko monitor substytuuje nam kartkę , ale o to że niedrogie notebooki umożliwiają nam prace prawie w dowolnej lokalizacji, co stwarza nowe możliwości dla jednostek pracujących poza biurem.

notebook

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com

Notebooki w zestawieniu z dostępem do sieci pozwoliły stworzyć nowy sposób pracy, tak zwaną telepracę. Jest to szansą dla wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie mogą bądź nie chcą pracować poza swym domem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych czy też matek z dziećmi. Wszyscy oni mogą nie rezygnować z pracy i pogodzić swe zadania domowe z pracą zarobkową.

Rzecz jasna taka nowoczesna odmiana zatrudnienia wymaga od pracownika pewnego typu cech charakteru. Konieczna jest samodyscyplina a także dobra organizacja pracy. Co prawda zwierzchnik częstokroć ma możność kontroli pracownika za pomocą np. kamerki internetowej, niemniej jednak większa swoboda wymusza większą odpowiedzialność. Sieć internetowa oraz nowoczesne narzędzia mogą być też metodą pokonania własnych ograniczeń. Notebooki oraz wyspecjalizowane programy pomagają pracować osobom nawet ze znaczną niepełnosprawnością. Przykładowo – usb.

Naturalnie nie jest tak, że tylko pracą żyje człowiek. Potrzebujemy także odpocząć.

Pewnie miałbyś ochotę obejrzeć komentarz z www? Jeżeli tak, to fantastycznie. Może i Ty poczujesz chęć, by podzielić się z nami swoją opinią.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów relaksowania się jest słuchanie ulubionych utworów muzycznych. Dziś nie musimy już jak dawniej kupować osobnego zestawu muzycznego, starczy że dokupimy dobre głośniki do komputera (na przykład: zajrzyj tu).