Usłyszawszy słowo „polisa” wielu z nas kojarzy, iż jest to dokument powiązany wraz z ubezpieczeniem. Jednakże co konkretnie taki dokument powinien zawierać i co zrobić, kiedy się takowego niema, mimo posiadania ubezpieczenia? Te wszystkie rzeczy oraz znacznie więcej bez nawet najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego – całkiem świeżo co napisanego – felietonu!

prawnik w pracy

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
Dyplom

Autor: AFS-USA Intercultural Programs
Źródło: http://www.flickr.com

praca

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać po powyższym, nasz najnowszy temat będzie obejmował temat polisy ubezpieczeniowej, która wbrew pozorom nie jest dokumentem w pełni obowiązkowym przy posiadaniu ubezpieczenia, jednak jej posiadanie znacząco ułatwia w razie jakichś problemów dowiedzenie, że owe ubezpieczenie w ogóle się posiada.

To niewątpliwie niezwykle interesująca tematyka, więc jeżeli chcesz ją poznać głębiej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-tarasy9/).

Każda polisa jest zmuszona posiadać parę ważnych informacji, bez których to w rzeczywistości bywa ona nieistotna. Tych w pełni obowiązkowych istnieje tak naprawdę wcale nie mało, a są to: dane, czy samo oznaczenie ubezpieczyciela, wszelakie dane ubezpieczającego, oznaczenie konkretnego przedmiotu ubezpieczenia, oraz po oznaczanie jego ubezpieczonych ryzyk (czyli niebezpieczeństw).

Poza tym w polisie musi się znaleźć określenie danego czasu, na który to po zawierano umowę ubezpieczenia, sam okres ubezpieczenia (a więc początek i finisz okresu ochrony), oraz sumę ubezpieczenia, lokalizację oraz datę wystawienia owej polisy, oraz oczywiście całkowicie obowiązkowy podpis ubezpieczyciela, bez którego nawet i jeśli polisa posiada dosłownie wszystko co nadmienione wyżej, bywa po prostu nie ważna, w taki sam sposób jak bez obowiązkowych pieczątek, na które często nie zwracamy uwagi i to nie tylko przy polisach, ale ogólnie przy bardzo wielu przeróżnych dokumentach.