Ogromne pudła stojące długimi latami na strychu lub w piwnicy są z pewnością zmorą praktycznie każdego z nas. Zazwyczaj nawet nie bardzo wiemy, co dokładnie znajduje się w środku, jednakże na wszelki wypadek staramy się niczego nie wyrzucić – z jednej strony niejednokrotnie znajdują się tam różnego rodzaju pamiątki po przodkach, a jednocześnie być może jest tam coś, co niegdyś nam się jeszcze przyda.

Czy dla Ciebie również brzmi to znajomo?
Zrób porządki!
Nic ze środka tych pudeł niewątpliwie Ci się nigdy nie przyda – nawet gdyby okazało się, iż jest w nich coś, czego potrzebujesz, zwykle nawet nie będziesz o tym wiedział i zwyczajnie pójdziesz kupić tę rzecz do sklepu. Zatem – rób porządki! Może się okazać, iż przy tej okazji będziesz mógł wręcz się wzbogacić, a jednocześnie pozbędziesz się nadmiaru przedmiotów ze swojego życia.
Fryderyk Chopin

Autor: Akademia Kobiet Sukcesu
trener
Co można znaleźć?
Afromental

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami w tego rodzaju pudełkach znajdują się na przykład stare monety lub banknoty, które niejednokrotnie poza wartością sentymentalną mają również wartość finansową Obecnie praktycznie w każdym większym mieście mieści się skup starych banknotów i monet, gdzie będziesz mógł sprzedać część znalezionych banknotów. Oczywiście niestety nie każdy banknot będzie wartościowy – jeżeli jednak jakieś znajdziesz, niewątpliwie warto udać się do skupu i poprosić o ich wycenę.
Gdzie sprzedawać?
Zanim sprzedasz odnalezione banknoty (snmw.pl/skup-wycena/banknoty/), musisz zrobić dobre rozeznanie rynku – właściwie każdy skup starych banknotów będzie oferować Ci inną cenę za sprzedaż posiadanych banknotów.

Twoim celem bez wątpienia powinno być sprzedanie ich za jak najwyższą sumę pieniędzy. Jeżeli chcesz mieć pewność co do rzeczywistej wartości numizmatów, wtedy musisz wybrać się do wartego zaufania numizmatyka.