Czy pochylałeś się kiedykolwiek nad tym, jakie byłoby życie bez takich zdobyczy techniki jak telewizor? Mimo że sprzęty TV są w szerokim użyciu dopiero od paru dziesięcioleci, zdążyło dorosnąć pokolenie, które nie potrafi sobie imaginować egzystencji bez tv. Minione lata to era panowania elektronicznych mediów, telewizory jednak nie straciły swojej siły – są przecież obecne w dużej części naszych gospodarstw domowych.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Można jednakże wskazać urządzenie, które niedawno traci zwolenników – radio. W czasie, gdy rodziły się media radiowe, był to naczelnych środek transmisji na wielką skalę. Należy wiedzieć, że dzięki odbiornikom radiowym w domach niemieckich hitlerowcom udało się skutecznie manipulować ludnością. Obecnie radio nie ma takiej siły – teraz słuchają go nieliczni, przeważnie kierowcy w czasie dłuższej drogi oraz seniorzy. Moc tego medium ujawnia jeszcze Radio Maryja, radio eissound sterujące umysłami mas seniorów.

Coraz mniej osób kupuje też wieże stereo. To nie dziwota – większa część młodzieży melodie czerpie z cyberprzestrzeni. PłytyCD zostały wyparte przez wygodny format MP3. Wieże stereo zostały pokonane przez przenośne odtwarzacze MP3. Tego gatunku sprzęty zgarnęły wielką popularność wtedy, kiedy do sprzedaży wszedł pionierski iPod, odtwarzacz muzyczny zaprojektowany przez genialnego Steve’a Jobsa, który zapewnił jego firmie (Apple) bajeczne zyski. Dziś utwory muzyczne można również odpalać na stronach internetowych. Więcej możesz sprawdzić tutaj – niezbędne części do telewizora.

A co przyniesie przyszłość ludzkiej innowacyjności naukowej? Nie zamierzamy parać się zgadywaniem, ponieważ są one na przegranej pozycji. Właściwie nie można wskazać futurologa, który dobrze przewidział, jak będzie prezentował się świat za parę lat. O ile chcesz to sprawdzić, przeczytaj w sieci i utworach literackich wizje różnorakich analityków i wizjonerów – według dużej części przepowiedni w 2000 roku mielibyśmy używać na przykład latających samochodów…