Technologiczne jesteśmy bardzo coraz wyżej. Trudno więc już sobie dzisiaj wyobrazić chociażby przeciętnego człowieka bez ”komórki” nowego typu, a raczej smartfona, jak przykładowo Htc One mini czarny. Na uwagę zasługują jednakowoż inne interesujące inicjatywy, czyli to jak dzięki technologii rewolucjonizuje się sposób słuchania muzyki czy czytania książek.

polecany sklep internetowy

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie liczy się dostępność i wygoda, a to na pewno oferują najnowocześniejsze pomysły. Na uwagę zwłaszcza w tym sensie zasługuje Nook Simple Touch. To czytnik e-booków nowej generacji. Standardowym formatem dla Nooka jest EPUB. Chociaż najczęściej gwarantowane jest 2GB, to faktycznie realnie oferowanej powierzchni jest 250 MB pamięci, a to dlatego, iż reszta miejsca jest przeznaczona na pliki z księgarni Barnes&Noble. Skoro planujemy bardziej pojemną kolekcję, to należy się liczyć z kupnem karty SD. Nook to sprzęt bardzo dopracowany, właściwie, początki w obsłudze nie są takie łatwe, ale szybko uczymy się, jak z tego korzystać. Należy przyznać uczciwie, że nook simple touch nie jest tak rozbudowany funkcjonalnie, jak Kindle.

Turysta z tabletem

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie powinniśmy sobie zadać pytanie czy naprawdę potrzeba nam tak wiele funkcji, jak w znanym czytniku. Jeśli więc nie wymagamy bezprzewodowej wysyłki na czytnik, opcji wgrywania innych słowników czy integracji z chmurą, natomiast podstawową i najbardziej istotną kwestią jest możliwość czytania, to nie pozostaje nam nic innego, jak kupić taki model. Właściwie to czasem nawet lepiej nabyć sprzęt konkretny w jakiejś dziedzinie niż nabywać rzecz, jaka ma multum niezbyt przydatnych funkcji. Zwłaszcza, że wiele modeli smartfonów służy istotnie nie do czytania, a do tych pozostałych funkcji, wśród których na największą uwagę zasługują aplikacje.

Jeśli chodzi o smartfon to warto pomyśleć o wspomnianym na początku modelu Htc, właściwie zresztą smartfony z tej firmy są naprawdę solidne i godne uwagi. Co do czytnika, to jeśli nie posiadamy jakichś oczekiwań względem funkcji, nie oczekujemy „fajerwerków”, a chcemy po prostu dobrze poczytać e-booka, to Nook Simple Touch spełnia swoją rolę znakomicie.

Hej, sprawdź to (https://pmconsulting.com.pl/ocena-pracownicza/), jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Warto w ogóle pomyśleć na jakich urządzeniach nowej generacji nam zależy, bo z jednej strony wybór jest duży, zaś z drugiej co z tego, jak ciężko się w tym wszystkim połapać. Wybierajmy więc przedmioty solidne i sprawdzone, to pewność, że będziemy zadowoleni.