Obecnie rozwój technologiczny odbywa się w niespotykanym dotąd tempie. Zwyczajną stała się sytuacja, gdzie smartfon zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uważany jest za staroć, który należy jak najszybciej wymienić.

Cloud

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Codziennie w telewizji i internecie widzimy mnóstwo reklam prezentujących kolejne nowinki technologiczne i zachęcających do ich jak najrychlejszego zakupu. Spora część z nich od swoich poprzedników różni się jedynie odrobinę większym ekranem albo nieco szybszym procesorem. Co jakiś czas pojawiają się jednakże innowacje, które faktycznie mogą ułatwić życie. Jedną z tych innowacji są dane w chmurze (Interesujące informacje o danych w chmurze). Mimo iż nie jest to przełom na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednakże obecnie korzysta z nich większość osób często nawet nie wiedząc o tym. Dane takiej jak np. listy naszych kontaktów, kopie zapasowe plików, zapisy naszych rozmów, czy nawet coś tak trywialnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości wypadków są automatycznie zapisywane w chmurze, jeżeli tylko urządzenie którego używamy jest podłączone do internetu. Taka sytuacja ma naturalnie zarówno wady, jak i zalety.

Zobacz ten odnośnik – to bez dwóch zdań świetna propozycja (http://www.termas.pl/), która na pewno bardzo Cię zaciekawi! Nie zwlekaj zatem i sprawdź już teraz!

Niewątpliwie zapisywanie informacji w chmurze może być przydatne na przykład w sytuacji gdy zmieniamy smartfon i po włączeniu nowego trzeba tylko zalogować się na własne konto, a wybrane dane takie jak lista kontaktów bądź ustawienia aplikacji automatycznie ukażą się na nowym sprzęcie. W kontekście wad należy wspomnieć zwłaszcza o zagadnieniach bezpieczeństwa. Ostatnio kilkakrotnie mogliśmy przeczytać o aferach, w ramach których wyciekły prywatne zdjęcia gwiazd. Takie sytuacje sugerują, że technologia ta nie jest do końca bezpieczna, nie tylko dla ludzi sławnych, ale także dla każdego z nasz. Kolejnym wartym wymienienia przykładem rozwoju technologicznego jest rozwój otwartych systemów operacyjnych. Ten rodzaj systemów operacyjnych jest konkurencją dla klasycznego oprogramowania. Charakteryzuje je otwarta struktura oraz fakt, że bez żadnych reperkusji można je dowolnie modyfikować. Przykładem takiego wolnego i otwartego oprogramowania jest centos server, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności – Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o centos server.

Konkludując postęp technologiczny jest częścią naszego życia i na tym etapie raczej nie da się go już zatrzymać. Codziennie korzystamy z nowych technologii, często nawet nie poświęcając temu uwagi. Technologie te mogą przynieść wiele pozytywnych zmian, ale również niekorzystnych sytuacji. Ważne jest, aby używać ich z rozwagą i pamiętać, iż to technologia musi pracować na nasze konto, a nie odwrotnie.