Prawdą jest, że dzisiaj mamy większą świadomość na temat ochrony środowiska, czy też bardziej – konieczności jego ochrony. W szkołach, w mediach, przy różnych nawet nie powiązanych z tematem okazjach, próbuje się poruszać tą kwestię czy też przypominać o tym, abyśmy w miarę swoich możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Rzecz jasna, nikt nie wymaga tego, byśmy się angażowali od razu w różnego organizacje, jednak wystarczy, że będziemy każdego dnia dbać o własne otoczenie i byśmy zadbali o nawyki, które pomagają w utrzymaniu środowiska w jak najlepszym stanie.

agd

Autor: sailn1
Źródło: http://www.flickr.com

W tym kierunku możemy robić w rzeczywistości wiele – należycie segregować śmieci, stosować wielokrotnie te produkty, które da się użyć więcej razy (jak chociażby opakowania), czy też wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dedykowane do tego celu miejsca (współpracuj z Utylnia). O ile o tych pierwszych kwestiach przeważnie pamiętamy, o tyle z pozbywaniem się elektrośmieci we właściwy sposób nadal wiele osób ma kłopot. Odpady tego rodzaju nie powinniśmy przetrzymywać z innymi produktami. Nierzadko o tym niestety zapominamy i czy to wyczerpane baterie, czy też niepotrzebne kable lub jakiś uszkodzony sprzęt, wyrzucamy najzwyczajniej w świecie do tego samego kosza, w którym gromadzimy odpady typu jedzenie czy makulatura. Tymczasem nie należy tego robić tylko oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawsze do punktów odbioru, które zbierają tego typu odpady.

Miejsca, o których mowa zlokalizowane są zazwyczaj w taki sposób, abyśmy mogli bez kłopotu je odnaleźć i wyrzucić niepotrzebne przedmioty. Nierzadko są to na przykłada punkty znajdujące się przy sklepach udostępniających sprzęt elektryczny. Można wtedy bez problemów zostawić niedziałający telewizor, aparat, czy telefon. Nierzadko również sklepy gwarantują zniżki na nowy sprzęt konkretnego typu, w momencie, gdy dotychczasowy zostanie oddany do sklepu podczas robienia zakupów – wówczas możemy więc na tym nawet dodatkowo zarobić ().

Czy pragniesz może otrzymać link do strony system do planowania dostaw, gdzie czekają na Ciebie nowe wpisy? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Ochrona środowiska jednym słowem się opłaca i warto o tym pamiętać. Za przyrodę jesteśmy odpowiedzialni wszyscy, tak więc wywiązujmy się z tego jak najlepiej i przypominajmy o tym innym.