Nie jest tajemnicą to, że kamery sportowe takie jak GoPro podbiły szturmem nasz świat. Przede wszystkim te osoby, które są dynamiczne i pragną wykonywać ciekawe filmiki ze swoich wycieczek, wycieczek na rowerze lub górskich wyczynów, czy różnorodnego rodzaju wodnych dyscyplin sportowych, będą zainteresowane zakupem różnych gadżetów.
Aby tego typu filmy można by było uznawać za udane, kamerę należy zainstalować porządnie tak, aby nie przeszkadzała ona podczas realizowanej akurat aktywności.

naprawy

Autor: Asus
Źródło: Asus
akcesoria gopro 4

Autor: AxisCommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór akcesoriów do przymocowania do profesjonalnych kamer sportowych. Bardzo ułatwia to rejestrowanie swych wyczynów. Gdy zdecydujemy się na odpowiednią kamerę, będziemy potrzebować jedynie co poniektórych akcesoriów.

Zaciekawiły Cię przedstawiane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź ponadto, co zawiera w tym temacie ta polecana strona (https://odlaikadoautomatyka.pl/testy-wydajnosciowe/). Przeczytasz na niej pokrewne informacje.

Kolejnym etapem jest ich wybór oraz ewentualnie przymocowanie tych, które mogłyby w pełni wykorzystać funkcje proponowane przez kamerę. Najważniejsze akcesoria GoPro 4 to nie tylko dużej objętości karty pamięci, ale przede wszystkim obudowa, jaka podczas dynamicznych zdjęć będzie chronić kamery przed jakimiś uszkodzeniami, zabrudzeniami lub stłuczeniami.

W sklepach znajdziemy niezwykle lekkie silikonowe obudowy, jakie doskonale będą się sprawdzać w nieco w mniejszym stopniu skrajnych warunkach. Poza tym możemy nabyć także obudowy wykonane z aluminium, które mogą pozwalać na zamocowanie kamery w mocowaniach systemowych. Oprócz profesjonalnej obudowy, niezwykle konieczny będzie także gadżet do wygodnego trzymania kamery. Istnieją dwie możliwości mocowania: droższa oraz mniej kosztowna, która ma teleskopowe ramię. Zdecydowanie bardziej lepsza jest ta droższa, czyli Gimbal.

Ramię teleskopowe kolokwialnie określamy jako kijek, pozwala on na robienie filmików i zdjęć z nieco dalszej perspektywy. W większym stopniu skomplikowanym rozwiązaniem jest tzw. Gimbal. Dzięki niemu wykonalne jest przygotowywanie pozbawionych drgań płynnych zdjęć również w niezwykle skrajnych okolicznościach.